Biokominki portalowe - alternatywa dla kominków opalanych drewnem

Salon

Nie uznające ograniczeń biokominki wkraczają do salonów w wielkim stylu. W aranżacjach wnętrz pojawiają się już nie tylko pod postacią niewielkich ozdobnych urządzeń, lecz także dużych portali, przypominających tradycyjne paleniska.

Biokominki - zalety

Zalety biokominków dostrzegane są przez coraz większą grupę projektantów i miłośników dobrego designu. Bezpieczne, nie wydzielające dymu oraz zapachu urządzenia są nowoczesną alternatywą dla wkładów kominkowych opalanych drewnem. Zapewniając tą samą urokliwą i przytulną atmosferę, nie wymagają żadnych skomplikowanych instalacji, przewodów kominowych. Są także proste w montażu i obsłudze. – Największą zaletą biokominków jest bogactwo ich kształtów, kolorów i rozmiarów, które pozwala na nieskończone możliwości aranżacyjne, zwłaszcza, że można postawić w zasadzie w dowolnym miejscu w domu. – mówi Sylwester Kałwiński, ekspert firmy Kratki.

reklama

Biokominki portalowe - tradycja i nowoczesność

Osoby, które marzą o klasycznym kominku, lecz z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na tradycyjną instalację, docenią biokominki portalowe. Prostokątna obudowa, odpowiednia głębokość bryły i umiejscowienie palnika w centralnym punkcie nadaje nowoczesnemu urządzeniu klasycznego wyglądu. – Płomień biokominka niewiele różni się od tego, który można obserwować podczas spalania drewna. Jest przy tym bezpieczny i łatwy do okiełznania. Palnik z biopaliwem można bowiem wyłączyć jednym ruchem. – zauważa ekspert.

Biokominki portalowe - modele

Projektanci portalowych biokominków nie zawsze próbują odtworzyć standardowy wygląd wkładu opalanego drewnem. Tradycyjny kominek jest często punktem wyjścia i inspiracją do stworzenia niepowtarzalnego designu. - W ten sposób powstały m. in. białe modele z charakterystycznymi kolumnami po bokach, nawiązujące stylem do antycznych świątyń, ascetyczne, surowe sześciany z dużą wizją ognia, ozdobione kryształkami nowoczesne portale w stylu glamour czy całkowicie abstrakcyjne, asymetryczne biokominki dedykowane osobom lubiącym podkreślać własny styl. Dużą popularnością cieszą się także biokominki z podwójną wizją ognia, które umożliwiają obserwację płomieni z różnych punktów. – dodaje ekspert.

Źródło: materiały prasowe