Wydanie specjalne „Weranda Weekend”
ZIMA W POLSCE

Już w salonach prasowych!
Do końca sprzedaży pozostało

0
dni
0
godzin
0
minut

Odkryj zimę na nowo!

Ruszaj z nami!

Małopolska i Karpaty

Małopolska i jej góry przyciągają o tej porze najwięcej amatorów sportów zimowych. Znajdziemy tu stoki narciarskie o różnym stopniu trudności (proste niebieskie, średnie czerwone i wymagające czarne), trasy do wędrówek na rakietach śnieżnych, trasy biegowe.

Dolny i Górny Śląsk

Na wieś czy do miasta? Nad wodę czy w góry? Jeśli nie możecie się zdecydować, jedźcie na Śląsk. Zamiast smutnych, pokrytych sadzą osiedli, znajdziecie tu urokliwe ryneczki małych miejscowości, tętniące życiem miasta, malownicze pagórki i romantyczne pałacowe parki.

Polska Wschodnia i Centralna

Wydawałoby się, że na płaskim Mazowszu nie ma zbyt wiele zimowych atrakcji. Nic bardziej mylnego! Jeśli tylko dopisze pogoda (czytaj: spadnie śnieg), wokół Warszawy znajdzie się całkiem sporo ciekawych tras na biegówki. Ale nie tylko!

Wielkopolska, Lubuskie i Kujawy

Kto nie lubi zakopiańskich tłumów, znajdzie spokój na zachodzie kraju. Jest tu i dzika przyroda, i pyszne jedzenie. A jeśli wydaje się wam, że zima w mieście jest ciekawa tylko w stolicy, to odwiedźcie Poznań. Stąd już bliżej do Berlina niż do Warszawy.

Mazury, Warmia i Podlasie

Kojarzą się z zielonymi pagórkami i widokiem białych żagli na niebieskiej wodzie. Ale czy to znaczy, że kiedy jeziora przykrywa lód, w okolicy wieje nudą? Nic podobnego! Amatorzy niemal każdego zimowego sportu znajdą tu coś dla siebie.

Pomorze

Zima nad morzem bywa równie malownicza jak w górach. Widoki, owszem, są innego rodzaju, a miasteczka – latem pełne turystów – zimą wyglądają jak opuszczone. Ma to jednak swój wyjątkowy urok, jeśli tylko szukamy ciszy i spokoju.

Weekend w Polsce