werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama
aranżacja łazienki

Łazienka: domowe spa w dobrym stylu

Łazienka

Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, a wraz z nimi zmienia się wystrój naszych wnętrz – również łazienki. W dwustu numerach Werandy mogliście zobaczyć najpiękniejsze aranżacje łazienek, pełne ciekawych pomysłów i inspirujących rozwiązań. Co się zmieniło?

reklama
Ciekawy kontrast: dekoracyjne, ręcznie robione płytki podłogowe z ceramiką ścienną ułożoną w cegiełkę.

Przede wszystkim łazienka przestała być bezdusznym i zimnym miejscem przeznaczonym wyłącznie do higienicznych rytuałów, a stała się pięknie urządzonym salonem kąpielowym, w którym można zrelaksować się jak w najlepszym spa.

Modne płytki łazienkowe: nie tylko prostokąt i kwadrat

Gładkie płytki łazienkowe, najcześciej w jednym – beżowym lub szarym kolorze – zastąpiły piękne kolorowe mozaiki i naturalne kamienie o efektownych strukturach. Większą wagę przywiązuje się także do kształtu płytki – wybór pomiędzy prostokątem a kwadratem przestał być już jedyną alternatywą. Teraz modne są heksagony, arabeski, rybie łuski. Popularnością cieszą się nadal płytki imitujące strukturę drewna, kamienia oraz surowego betonu.

Wanna jak piękny mebel

Stojącą pod ścianą wannę coraz częściej zastępuje wolnostojąca, dopasowana do stylu wnetrza – w klasycznej łazience na ozdobnych, stylizowanych nóżkach, w nowoczesnej – o opływowej, geometrycznej linii.

Jak urządzić łazienkę: czas na kolor

Lubiana przez wiele sezonów sterylna biała łazienka zaczyna powoli odchodzić do lamusa. Coraz częściej pojawia się kolor – jasny, subtelny, pastelowy lub o bardziej odważnych, energetycznych odcieniach. Wystepuje na ścianach w postaci różnobarwnych wodoodpornych tapet, ale też na meblach łazienkowych oraz armaturze.

Dziś łazienka to salon kąpielowy, który szczególnie efektownie prezentuje się w stylu francuskim, z salonowymi meblami i żyrandolem.

Łazienka w stylu francuskim

Klasyczne łazienki, urządzone w klimacie przedwojennych wnętrz, nadal lubią ponadczasowe zestawienie czerni i bieli oraz stylizowane meble, np. szafki pod umywalkę a la Ludwik XV. Świetnie się z nimi komponują baterie w kolorze starego złota, lustra w mosiężnych ramach czy miedziane lampy.  

Oświetlenie w łazience

No właśnie – oświetlenie łazienki również zmieniło się nie do poznania. Cieszące się przez lata wielką popularnością halogenowe reflektorki zastępują efektowne lampy, często takie jak wieszamy w salonie. Oświetlenie łazienkowe nie tylko buduje odpowiedni nastrój, ale jest przysłowiową wisienką na torcie, czyli efektownym dodatkiem dekoracyjnym.

Zobacz więcej aranżacji łazienek w galerii zdjęć.  

Tekst: Joanna Kornecka

ZDJĘCIA: HANNA DŁUGOSZ, CELESTYNA KRÓL, ANETA TRYCZYŃSKA, BARTOSZ MAKOWSKI, IGOR DZIEDZICKI, MARIUSZ PURTA, RADOSŁAW WOJNAR, RAFAŁ LIPSKA

reklama