Creator - laureatka konkursu

Inne

Julia Ryder

Jestem absolwentką SGGW, gdzie uzyskałam tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu. Już na studiach zaczęłam pracę w zawodzie. Wykonałam między innymi Koncepcję Zagospodarowania Ogrodu Krasińskich i Placu Narutowicza w Warszawie. Od pięciu lat z powodzeniem współpracuję z prywatnymi inwestorami. Oprócz projektowania krajobrazu  zawsze interesowałam się modą, sztuką, designem, projektowaniem mebli i wnętrz. Brałam na przykład udział w przygotowaniu i organizacji Warsaw Fashion Weekend i zajmowałam się renowacją mebli. Miałam również przyjemność prowadzić wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

We wnętrzach mieszkalnych, jak i krajobrazowych, staram się wychwycić wszystkie zależności, linie i podziały, które niejednokrotnie wyznaczają nowe strefy i kształty. Przed przystąpieniem do projektowania, ważne jest by zauważyć nie tylko mankamenty danego wnętrza, ale również jego atuty, które być może warto wykorzystać i podkreślić. 

W prezentowanym projekcie niewątpliwym atutem są duże okna, których wysokość zdeterminowała np. wysokość zabudowy w sypialni, czy pokoju muzycznym. Problematyczna mogła wydawać się za to ściana między pokojami (pion). Projekt ukazuje jak udało mi się ją zaaranżować, wprowadzając symetrię i uporządkowanie do obydwu pomieszczeń.

Staram się by każdy mój projekt był spójny, funkcjonalny i co najważniejsze dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestora.

Kurs zorganizowany przez firmę CREATOR odbył się w Warszawie.  

reklama