Niewiele trzeba, żeby odmienić dom. Wystarczy powiesic szmaragdowe zasłony, rzucić na sofę poduchy w kolorze żonkili albo pled w odcieniu młodej trawy. Jeszcze kropelka krokusowego fioletu w sypialni i malinowego różu w jadalni. Witaj wiosno!

 

 

Akcesoria do domu w kolorze mięty i błękitu

To wciąż modne kolory wiosny. Nie musimy od razu przemalowywać ścian czy mebli, ale wystarczy szkło, lampa, pled, poduszka lub obraz w tych barwach, by salon wyglądał świeżo. Odrobina złota na ramce lustra, podstawie lampy czy na nóżkach od stolika ocieplą wnętrze i dodadzą mu odrobiny luksusu. Czysta albo lekko złamana biel jest najlepszym tłem dla mięty i błękitu.

 

Mięta i róże w dodatkach

Miętę warto zestawić z kontrastowym kolorem. Różowe odcienie naczyń czy obrusa – od malin, porzeczek, czereśni, aż po soczyste wiśnie – dobrze będą wyglądały w kuchni, w której wiszą miętowe zasłony lub stoją krzesła obite tkaniną w tej barwie.

 

Mięta, fiolet, ochra w Twoim domu

A co zmieniamy w sypialni? W nowych kolorach wystąpią stary fotel, poduszki i pledy. Nawet flakon z ulubionymi perfumami może dodać odrobinę kolorytu. Żółty wniesie tu radość, fiolet odrobinę magii i tajemnicy, zieleń wyciszy i zrelaksuje. W sypialni liczy się też dotyk. Tkaniny powinny być naturalne i delikatne: aksamity, welury, jedwabie. Są miłe dla ciała, a przy okazji pięknie odbijają światło. 

 

Tekst: Katarzyna Sadłowska
Zdjęcia Aneta Tryczyńska, materiały prasowe

reklama