Na jesieni wypatrujemy, z jakim prądem popłynie moda w przyszłym sezonie. Sprawdź trendy wnętrzarskie 2018 roku!
 

1. Zielony dom
 

W przyszłym roku nie pozwolimy wyjść z domu kwiatowym deseniom, które będą gościć na poszewkach, obiciach i obrusach. Zaszalejmy z odrobiną egzotyki – w donicach zagoszczą palmy, a białe ściany pokryją się tapetami z motywem dżungli lub w innych grafikach florystycznych. W kuchni znajdzie się miejsce dla bukietów ziołowych.
 

2. Kolory ziemi
 

Trendy wnętrzarskie 2018 to natura pukająca do drzwi. Rozkosztujemy się w barwach ziemi. Hit to pomarańcz i rdza wzorowane na laterytowych glebach Ameryki Południowej oraz, nieco zimniejszy, klasyczny brąz.
 

Z brązami najlepiej współgra zieleń – tym razem w odsłonie szałwiowej i khaki. Harmonijne połączenia mogą zostać przełamane niebieskim tak, jak licznie czynili to włoscy projektanci na ostatniej wystawie w Mediolanie. Najbardziej modnym odcieniem okazuje się petrol blue.

reklama


 

3. Przestrzenie wolne od technologii
 

Na system „tech-free” zwraca uwagę Niki Brantmark – brytyjska pisarka, autorka poczytnej strony o wnętrzach skandynawskich. Ze strefy relaksu w domu muszą zniknąć telewizory, laptopy, telefony, ładowarki – zapewniają specjaliści. Ma to nam zapewnić detoks cywilizacyjny i poprawić samopoczucie. Sypialnia powinna zostać miejscem, gdzie ładujemy wyłącznie akumulatory własnego organizmu.
 

4. Trendy wnętrzarskie 2018 - fiński luz
 

Trend fiński nawiązuje do poprzedniego, czyli odpoczynku od technologii. Badania wykazują, że mieszkańcy kraju z Helsinkami są jednym z najszczęśliwszych narodów na świecie. Jak powtórzyć ich spektakularny sukces? Najprościej – naśladując. Dlatego stawiamy na drewniane domy, w których jest bliski kontakt z naturą, szerokie okna, jasne pokoje i minimalistyczny wystrój.
 

5. Geometryczne wzory na podłodze
 

Z mody długo jeszcze nie wyjdą geometryczne wzory na podłodze, które święciły kolejne tryumfy na wystawie trendów wnętrzarskich w Hanowerze. Surowe kształty pojawiły się w najnowszych projektach szwajcarskiego projektanta Alfreda Häberliego. Trójkąty, heksagony, prostokąty wypłyną w salonach i w kuchniach. Będą im towarzyszyły kontrastowe dywany z wzorami typu „eksplozja koloru” – abstrakcyjnymi i nasyconymi.
 

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Shutterstock, Przemysław Kuciński, Andreas von Einsiedel, Hanna Długosz, Rafał Lipski, mat. prasowe