reklama

Co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie? 


Sztuka Życia

O najnowszych trendach, dobrych praktykach, najciekawszych projektach komercyjnych i publicznych, inspirujących zagadnieniach i problemach ujętych w ponad 50 debat tematycznych i prezentacji, rozmawiać będą uczestnicy 4 Design Days w Katowicach od dziś do niedzieli, 27 stycznia w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Pierwsze dwa dni 4 Design Days – 24-25 stycznia 2019 r. – zaplanowano z myślą o profesjonalistach z kraju i zagranicy, którzy będą debatować m.in. o roli i przyszłości architektury, a także jej relacji 
z ekologią, o urbanistycznych wyzwaniach XXI wieku, miastach idealnych i aglomeracjach dobrych do życia a także o zrównoważonych miastach przyszłości, łączeniu nowoczesnej architektury i ekologicznych rozwiązań.

Debatom i targom 4 Design Days 2019 towarzyszyć będą wystawy, w tym bezprecedensowe wydarzenie w skali kraju – ekspozycja polskich budynków nominowanych do nagrody Mies van der Rohe Award pod patronatem Fundacji im. Miesa van der Rohe w Barcelonie.

Z kolei podczas dni otwartych dla mieszkańców regionu, gości z kraju i z zagranicy, w weekend 26 i 27 października, odbędą się warsztaty, prezentacje, wystawy i targi. Specjaliści wraz z uczestnikami postarają się odpowiedzieć: czy można nadać nowe życie starym, wyrzuconym meblom? Co dzieci myślą o architekturze i designie? Jak urządzić pierwsze mieszkanie? Za co można zdobyć nominację do „architektonicznego Oskara”?

Dni otwarte to również ookazja, by spotkać się z ekspertami w dziedzinie aranżacji wnętrz. Zaplanowano dyskusje o urządzaniu pierwszego mieszkania, o tym, w jaki sposób przygotować je na nowego członka rodziny, a także o tym, jak przystosować mieszkanie do wymagań osób starszych i rodziny wielopokoleniowej. Jak urządzić swoje pierwsze mieszkanie? Co zrobić, gdy w domu pojawił się nowy członek rodziny? Nie wiadomo od czego zacząć patrząc rzut mieszkania lub domu? W strefie Dobrze Mieszkaj w trakcie 4 Design Days projektanci podpowiedzą, jak urządzić mieszkanie, jak dobrać meble i kolory, jak powiększyć małą kuchnię czy odmienić niefunkcjonalną łazienkę.

4 DESIGN DAYS

24-27 stycznia

Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

Katowice

 

reklama