werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Mieszkania z antresolą – nowe osiedle w Gdańsku

Sztuka Życia

Poszukując większego metrażu dla siebie i rodziny często stajemy przed dylematem: mieszkanie czy dom. Wybór drugiej opcji zazwyczaj oznacza wyprowadzkę na przedmieścia i szereg nowych obowiązków. Można ich uniknąć dzięki popularnej na Zachodzie antresoli – to świetny sposób na powiększenie i kreatywne zagospodarowanie przestrzeni.

Wysokie wnętrza, które jeszcze kilkanaście lat temu były domeną przedwojennych kamienic, dziś znów powróciły do łask w ofertach deweloperów – tym razem w wersji z antresolą. Na polskim rynku są one dostępne m.in. na gdańskim osiedlu Domy Pod Koroną, w dzielnicy Morena. Dwupoziomowy układ znacznie ułatwia strefowanie przestrzeni i budzi skojarzenia 
z przytulnym domem jednorodzinnym, jednak bez wielkich powierzchni do sprzątania i utrzymania.

W zależności od potrzeb i wyobraźni antresola może być zagospodarowana np. jako sypialnia, biblioteka lub miejsce zabaw dla dzieci. To także dobre miejsce na gabinet, studio, siłownię czy pracownię z własną loggią, gdzie można odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Mieszkańcy, którzy często przyjmują znajomych lub rodzinę urządzają tam pokój gościnny lub salę gier. Możliwości jest wiele, co zachęca do eksperymentów. 

Mieszkania z antresolą na osiedlu Domy Pod Koroną – kameralnej, gotowej inwestycji położonej na gdańskiej Morenie – dostępne są z tarasem na poziomie dolnym i dodatkową loggią na poziomie antresoli, co zwiększa komfort użytkowania obu stref. Mieszkańcy z pewnością docenią też szereg nowoczesnych rozwiązań, elegancką architekturę oraz słoneczny, przytulny klimat mieszkań. Ta lokalizacja łączy w sobie bliskość zieleni z bogactwem infrastruktury: jest świetnie skomunikowana z całym Trójmiastem i obwodnicą. Ponadto, w sąsiedztwie znajdują się m.in. szkoły, przedszkola, sklepy, przychodnie i apteki.

Inwestycja jest kameralna w pełnym tego słowa znaczeniu – całe osiedle to jedynie dwa budynki 
o niewielkiej liczbie mieszkań na poszczególnych kondygnacjach. Panoramiczne przeszklenia i obszerne balkony zapewniają rozległy widok na zieleń otaczającą kompleks oraz panoramę Jasienia.

reklama
reklama