reklama

Dla Rafała – relacja z wystawy fotografii Rafała Lipskiego

Zaproszenia

Bajkowo olbrzymi karp z Milicza, burzowe niebo nad lawendowym polem, piramida z krzeseł Thoneta, Szary Wilk w łódce na Biebrzy – nastrojowe zdjęcia i mistrzowskie kadry naszego przyjaciela Rafała Lipskiego można było oglądać w Galerii Letniej Ogród Leonarda da Vinci w Podkowie Leśnej-Owczarni podczas Festiwalu Otwarte Ogrody.

W pierwszy weekend czerwca architekci Jacek Kunca i Magda Ignaczak zorganizowali wystawę jego prac – „Wewnętrzne Obrazy” – połączoną z akcją charytatywną. Rafała nie ma już z nami, zmarł nagle, zostawiając trzech synów. To dla nich zbierane były pieniądze. Zaczynał od reporterskich zdjęć w dzienniku, potem współpracował z wnętrzarskimi magazynami. Bez względu na to, co fotografował, zawsze potrafił uchwycić właściwy moment i najlepsze światło. Był też cudownym, ciepłym człowiekiem. Dla nas przyjacielem. To dzięki jego zdjęciu rodziny ze Smolnika, które wybraliśmy na okładkę „Werandy Country”, zdobyliśmy nagrodę GrandFront w 2011 roku.

reklama

Wernisaż otworzył Szymon Majewski – kolega Rafała z harcerstwa. Prowadziła Olga Kisiel-Konopka. Patronowały mu gazety wnętrzarskie, w tym „Weranda”. Była rodzina, przyjaciele, architekci, styliści. Grał zespół alternative etno Stilo. Spotkanie pomogły zorganizować firmy Franke Polska, Total Studio, Sarmatia Trading – za co serdecznie dziękujemy!

Braci Lipskich można wspierać cały czas, wpłacając pieniądze na konto:
FUNDACJA KULTURY LIBERTY
Nr konta: 18 1050 1764 1000 0090 8009 8727 tytuł przelewu: „Bracia Lipscy”

reklama