W dniach 10-11 czerwca 2017 obył się Festiwal Wnętrz w Krakowie.
 

Blisko 130 wystawców z branży aranżacji i wyposażenia wnętrz zaprezentowało najnowsze trendy, ciekawe produkty i rozwiązania. 4000 osób odwiedzających mogło zasięgnąć fachowej porady ekspertów i skorzystać ze wskazówek na stworzenie funkcjonalnych i pięknych wnętrz, których dostarczyły niebanalnie zaaranżowane stoiska.
Strefa polskiego dizajnu, która już po raz 5 umożliwiła zaprezentowanie się młodym i niezwykle zdolnym twórcom oraz strefa dodatków i akcesoriów przyciągnęły osoby ceniące sobie dobry dizajn, pomysłowość i wysoką jakość wykonania przedmiotów.
 

Bogaty program paneli otwartych zgromadził liczną grupę słuchaczy.
 

W sobotę Ewa Bojczuk z Homebook.pl przedstawiła nowość w aplikacji Homebook „Przymierz we wnętrzu”.
O praktycznym zastosowaniu techniki Virtual Reality opowiedział Jan Totoń z T3 Atelier.
Monika Mroczkowska ze Szkoły Wnętrz i Przestrzeni przygotowała relację z Mediolanu oraz podpowiedziała, jak współpracować z projektantem wnętrz.
Beata Bochińska, autorka bestsellerowego poradnika „Zacznij kochać dizajn” zainspirowała tematem „Jak stworzyć kolekcję przedmiotów codziennego użytku, która w przyszłości sfinansuje studia naszego dziecka”.
O tym, jak wygląda dom miłośnika handmade’u dowiedzieliśmy się od Monika Skuzy z DaWanda.pl.
Niedzielne wykłady rozpoczął Max Kobiela, architekt i założyciel Phormy.com, który opowiedział o pracy nad projektem wnętrz i unikatowych mebli dla biura DISNEYa.
Twórca wideoblogu Architecture is a good idea, Radosław Gajda, odpowiedział na intrygujące pytanie „Skąd się wzięły bloki?”.
Monika Gawinecka i Marta Stary z pracowni PatyNowy udowodniły, że „Kolor zmienia wszystko…”.
Rozwiązań „Jak wszystko pomieścić, gdy się nie mieści?” dostarczyła prezentacja Marii Ptak z Biura Obróbki Przestrzeni.
 

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych. Świetną zabawę i naukę jednocześnie zapewnił czynny udział w różnorodnych tematycznie warsztatach:

- Litograf Studio przygotował warsztaty graficzne, podczas których powstały niepowtarzalne roślinne wzory;

- Poka Design Junior wprowadziła najmłodszych w świat architektury wnętrz;

- Zielona Wrona umożliwiła stworzenie własnej kompozycji roślinnej i zabranie „lasu w słoiku” do domu;

- Rextorn Metalwork & Mokrzycka Design, podczas warsztatów repuserskich  pokazali, jak wyglądała dawna technika ręcznego formowania blachy.

 

Każdy z gości mógł skorzystać z bezpłatnych porad architektów wnętrz, których udzielali: Szkoła Wnętrz i Przestrzeni, Biuro Obróbki Przestrzeni oraz Poka Design.

Wiele pozytywnych emocji i uśmiechu towarzyszyło cogodzinnemu losowaniu licznych nagród, których sponsorami byli wystawcy i patroni wydarzenia.

Mamy nadzieję, że Festiwal Wnętrz spełnił zadanie i połączył świat architektów, projektantów i producentów z osobami urządzającymi wnętrza swoich domów i mieszkań.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję w Krakowie w 2018 roku!
 

Źródło: Virtus Studio

reklama