Polska Architektura XXL 2019

Plebiscyt Polska Architektura XXL– wybierz najlepszą realizację 2019

Zaproszenia

Już po raz dwunasty zapraszamy do wspólnego architektonicznego podsumowania 2019 roku. Zagłosujcie w Plebiscycie Polska Architektura XXL i wybierzcie najlepszą realizację.

reklama

Wystartował Plebiscyt Polska Architektura XXL – wybierz najlepszą realizację 2019

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów 2019 roku zrealizowanych w Polsce. Jego wyróżnikiem jest także fakt, że obejmuje swoim zasięgiem wszystkie dziedziny projektowania: kubaturę, wnętrze i krajobraz. Głosowanie internautów potrwa do 29 lutego 2020 r.

Plebiscyt Polska Architektura XXL to najbardziej kompleksowy przegląd aktywności polskiej branży architektonicznej. Świadczy o tym ilość wybranych realizacji oraz szerokie grono jurorów oceniających dokonania pracowni projektowych. Projekty będą wybierane w sześciu kategoriach i 12 subkategoriach. Jak zwykle zostanie też przyznana nagroda Grand Prix. 

Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje internet plebiscyt dostarcza adekwatnego obrazu stanu polskiej architektury oraz zmian, jakie zachodzą na polskiej scenie projektowej.


Plebiscyt nie koncentruje się przy tym tylko na najbardziej znanych pracowniach, ale pozwala na zaistnienie także mniej znanym, ambitnym biurom z mniejszych ośrodków lub takim, które swoimi ciekawymi dokonaniami chcą wyznaczać nowe trendy i ścieżki rozwoju polskiej architektury. W  tym sensie jest też doskonałą platformą do promocji ambitnych, nowych biur projektowych.

Tegoroczną nowością jest wyprodukowanie przez organizatorów koszulki z grafiką autorstwa Zuzanny Gadomskiej, która prezentuje obiekt uhonorowany nagrodą Grand Prix w 2018 roku – obiekt Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach autorstwa Baas Architects, Grupy 5 Architekci oraz Małeccy Biuro Projektowe. Zakup koszulki w sklepie internetowym ksa24.pl będzie też cegiełką na rzecz pokrycia kosztów organizacji plebiscytu przez Grupę Sztuka Architektury.   

W tegorocznym Plebiscycie o głosy walczy 139 kandydatów. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można w ramkach na stronach głównych wortali:

  • www.sztuka-architektury.pl – pod działem Aktualności
  • www.sztuka-wnetrza.pl – pod działem Najnowsze
  • www.sztuka-krajobrazu.pl – pod działem Hot

Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury w skład którego wchodzą najwybitniejsze nazwiska w dziedzinie architektury, m.in. Adam Wysocki (Studio de.materia), Adriana Łukowska (toprojekt), Agnieszka Durlik (APPO architektura krajobrazu), Bartek Bajon (PL.architekci), Bartek Nawrocki (Jojko+Nawrocki Architekci), Bartłomiej Drabik (Superhelix Pracownia Projektowa), Łukasz Piankowski (INTERURBAN), Łukasz Reszka, Maciej Kowaluk (3XA), Maciej Beczak (Beczak Architekci), Magdalena Morelewska, Przemysław Kaczkowski (STOPROCENT Architekci), Marcin Tomaszewski (REFORM ARCHITEKT GROUP), Marta Koniczuk (Pracownia Architektury Wnętrz), Marta Kozakiewicz (Studio Projektowe Kreatura), Piotr Kuczia, Robert Konieczny (KWK Promes), Robert Majkut (Robert Majkut Design), Zbigniew Macków (Maćków Pracownia Projektowa).

Wyniki głosowania na najlepszą realizację architektoniczną 2019

Wyniki głosowania internatów poznamy na początku marca 2020. Natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019, która odbędzie się 9 kwietnia 2020. w EC1 Łódź – Miasto Kultury w Łodzi.

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019 została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Łodzi.

Więcej informacji o Plebiscyscie Polska Architektura XXL znadziesz na stronie sztuka-architektury.pl
Weranda jest patronem medialnym plebiscytu