werandacountry.pl werandaweekend.pl

Ręcznie formowane lampy szklane

Zaproszenia

Jeremi Nagrabecki zaprasza do współpracy architektów i projektantów wnętrz.

Każdy projekt Jeremiego Nagrabeckiego jest przemyślany nie tylko pod względem estetyki, ale przede wszystkim użytkowości. Wyjątkowy jest także materiał, z którego powstają jego lampy – ręcznie formowane szkło tradycyjną metodą hutniczą. Dzięki temu każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Projekty Nagrabeckiego zdobywają na świecie liczne wyróżnienia, m.in. lampa Leda zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot Design Award w 2012 r. Zaprojektowane przez niego oświetlenie zaliczane jest do produktów luksusowych z segmentu premium.

reklama


Nagrabecki ma wieloletnie doświadczenie w kwestii technologii ręcznego formowania szkła metodą hutniczą, dlatego jest w stanie wykonywać nawet pojedyncze zamówienia. Unikatowe lampy mają wielu miłośników wśród klientów indywidualnych.

Jeremi Nagrabecki zaprasza do współpracy także architektów, stylistów i projektantów wnętrz. Piękne, ręcznie wykonane oświetlenie nada wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu i zaspokoi gusta najbardziej wymagającego odbiorcy sztuki użytkowej. 

Nagrabecki urodził się w 1977 r. w Warszawie. Miłość do szkła jako tworzywa zawdzięcza rodzicom: Marii Veltuzen-Nagrabeckiej i Leszkowi Nagrabeckiemu, którzy od wielu lat zajmowali się ręcznym wyrobem unikatowych naczyń pod marką Veltuzen.

Jeremi Nagrabecki w 2007 r. założył autorską markę Velt, otworzył Galerię Velt oraz Cafe Próżna, które mieszczą się obok siebie w Warszawie przy ulicy Próżnej. Tu można z bliska przyjrzeć się twórczości projektanta.  

www.velt.pl

opr. OKK
fot. materiały prasowe