#zostańwdomu czytaj e-wydanie - tylko 8,99 zł
reklama
Targi Sztuki Dostępnej: wielkie nazwiska w przystępnych cenach

Targi Sztuki Dostępnej: wielkie nazwiska w przystępnych cenach

Zaproszenia

Czy można kupić oryginalne dzieło znanego artysty w cenie nie przekraczającej  5 tys. zł? Tak! Będzie to możliwe na listopadowych Targach Sztuki Dostępnej. Do sprzedaży zostaną wystawione tysiące dobrych i niedrogich dzieł sztuki, wśród nich prawdziwe perełki, od których można zacząć budować własną kolekcję.

reklama
Magdalena Laskowska malarstwo
Na górze: Portret Picassa autorstwa Jana Młodożeńca, Galeria Grafiki i Plakatu, poniżej: Dziewczynka w brązach, Magdalena Laskowska, 2016, Galeria 101 Projekt


Targi Sztuki Dostępnej to jedyne w Polsce profesjonalne targi sztuki z limitem ceny. Żadne z oferowanych tu dzieł nie może kosztować więcej niż 5 tys. zł. Pierwsze targi odbyły się na początku marca i przyciągnęły ponad 3 500 gości. Skala transakcji była imponująca: w ciągu dwóch dni sprzedano w sumie około 900 dzieł sztuki!

Drugie Targi Sztuki Dostępnej odbędą się w dniach 16 i 17 listopada 2019 roku w budynku BABKA do wynajęcia w Warszawie (ul. Młocińska 5/7). Swoją ofertę zaprezentują zarówno galerie, jak i artyści indywidualni. Pokazane zostaną różne gatunki sztuki współczesnej: od malarstwa, grafiki, po rzeźbę i fotografię artystyczną. W trosce o odpowiedni poziom artystyczny wydarzenia organizatorki wprowadziły selekcję wystawców. Zobaczymy dzieła twórców z różnych pokoleń, w tym pojedyncze prace (głównie na papierze) artystów wybitnych i wysoko notowanych na polskim rynku sztuki.

Edward Dwurnik
Niech żyje wojna, Edward Dwurnik, Galeria Artemis


Galeria Artemis z Krakowa zaproponuje oryginalne prace na papierze m.in. Edwarda Dwurnika, Franciszka Starowiejskiego, Jerzego Nowosielskiego, Franciszka Maśluszczaka. Na stoisku warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu będzie można kupić znakomity portret Picassa autorstwa Jana Młodożeńca. Częstochowska galeria Kolory wystawi na sprzedaż rysunek Rafała Olbińskiego oraz kilka prac Tomasza Sętowskiego. Foksal 17 zaoferuje trzy grafiki sygnowane (!) przez Zdzisława Beksińskiego. Nie zabraknie oczywiście „światowych” nazwisk. Specjalizująca się w nurcie street art galeria Brain Damage z Lublina zapowiada sprzedaż rzeźby z limitowanej edycji autorstwa artysty znanego jako KAWS oraz wysokiej jakości grafikę Banksy’ego.

 

Paweł Kałużyński malarstwo
Palmy, Paweł Kałużyński, Galeria Milano

 

Mecenasem drugiej edycji Targów jest Allegro, które tuż przed wydarzeniem - w dniach od 7 do 14 listopada - pod adresem https://allegro.pl/zobacz/strefa-kolekcjonera uruchomi specjalną, internetową akcję sprzedaży niedrogich dzieł sztuki. Klienci znajdą tam także prace oferowane przez wystawców. Będą je mogli kupić online i np. odebrać na Targach. Zakupów będzie mógł dokonać każdy klient Allegro, nawet jeśli nie zdoła dotrzeć na wydarzenie. Natomiast wszyscy odwiedzający Targi goście będą mogli odpocząć i napić się kawy w strefie Allegro zaaranżowanej w przestrzenni wystawienniczej.

Ponownie ważną częścią wydarzenia będzie program edukacyjny. W kameralnej sali wykładowej odbywać się będą otwarte Spotkania Artystyczne, podczas których eksperci wytłumaczą podstawowe zagadnienia dotyczące sztuki współczesnej, w tym również podstawowe zagadnienia związane z inwestowaniem w sztukę. Dowiemy się na przykład, czym różnią się od siebie różne rodzaje grafiki, jak określa się wartość fotografii kolekcjonerskiej, gdzie i jak kupować dzieła sztuki, aby być pewnym ich wartości artystycznej.

Drugą edycję wydarzenia cechować ma większy rozmach: będzie więcej galerii, więcej artystów i więcej miejsca na ekspozycję ich prac. Na potrzeby imprezy budynek zostanie dodatkowo „rozbudowany”, dzięki temu nastąpi znaczne powiększenie przestrzeni wystawienniczej.

Piotr Czajkowski malarstwo
,,CONCORDE'' z cyklu METRO, Piotr Czajkowski, 2018, akryl na płótnie


Od września działa stacjonarna Galeria i Biuro Targów Sztuki Dostępnej w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Można tu zasięgnąć wszystkich informacji na temat Targów oraz nawiązać kontakt z artystami i galeriami biorącymi w nich udział. Można też kupić dobre dzieło sztuki w cenie do 5 tys. zł.

Godziny otwarcia targów w dniach 16 i 17 listopada:

sobota 10.00 - 19.00
niedziela od 10.00 - 20.00

Cena biletów dostępnych online: 15 zł, w kasie przy wejściu: 20 zł. Bilety są dostępne: na stronie www.targisztukidostepnej.pl/, pod wydarzeniem na FB: Targi Sztuki Dostępnej Jesień 2019, w salonach Empik, na empikbilety.pl i w aplikacji going

Więcej informacji: www.targisztukidostepnej.pl
Weranda jest patronem medialnym wydarzenia

reklama