targi designu we wrześniu w mediolanie

HOMI i Salone del Mobile 2021 – wielkie targi designu we wrześniu w Mediolanie

Zaproszenia

Takiej imprezy jeszcze nie było! W jednym czasie, w jednym miejscu spotkają się targi dekoracji wnętrz HOMI oraz mebli Salone del Mobile.

HOMI i Salone del Mobile 2021


Po ponad półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią świat designu jakby budził się z wielkiego snu… Oto organizatorzy słynnych targów wnętrzarskich HOMI i Salone del Mobile połączyli siły, tworząc wielkie przedsięwzięcie. Wielbiciele nowych trendów po prostu nie mogą nie pojawić się w Mediolanie w dniach 5 - 8 września 2021!

W smutnym czasie lockdownów designerzy, rzemieślnicy i firmy – od tych rodzinnych po wielkie zakłady – ostro pracowali nad nowymi wzorami, pomysłowymi materiałami, ekologicznymi rozwiązaniami. Zobaczymy lampy (LightHole®), które oświetlają i zdobią pomieszczenia, zużywając  minimalną ilość energii elektrycznej. Pojawi się pościel wykonana z niezwykłej tkaniny – tencel fibre, powstałej z włókien drewnianych a przypominającej jedwab (marki Hefel) czy drukowany w bajecznie kolorowe wzory na perkalowych obrusach Tessitura Toscana Telerie. Jak zwykle na targach HOMI będzie mnóstwo unikanego designu i wyrobów rzemiosła – nie zabraknie zawsze obecnych na targach i zachwycających pomysłami Japończyków (zobaczymy np. porcelanowe naczynia  z zaskakującymi motywami zwierzęcymi Yukiko Kitahara).

HOMI i Salone del Mobile 2021
targi HOMI i Salone del Mobile 2021
targi dekoracji wnętrz HOMI milano 2021
targi dekoracji wnętrz HOMI 2021
HOMI DESIGN WEEK 2021

 

Targi HOMI to też okazja do nowego, pogłębionego spojrzenia na ikony designu. Dowiemy się, w jak zaskakujących nieraz okolicznościach powstawały przedmioty, które z biegiem czasu weszły do annałów wzornictwa. Rodziły się one często z przypadku, skojarzenia, naglącej potrzeby albo fanaberii czy marzycielstwa. Słynne włoskie naczynko do parzenia kawy - mokka powstało, kiedy Alfono Bialetti obserwował swoją żonę robiącą pranie w kotle parowym… Bruno Munari wpadł na pomysł swojej estetycznej kubicznej popielniczki. Bo podczas kolacji, na której palono przy stole papierowy spojrzał na popielniczkę z petami… Wyglądała ohydnie, więc naszkicował The Cubo, gdzie popiół znika w pięknym sześcianie. Philippe Starck z kolei zapragnął, by sok z cytryny spływał wprost na jego talerz wypełniony kalmarami. Więc powstał stojąca na trzech nogach wyciskarka Juicy Salif.

Zatem zarówno ikony designu, jak i nowe inspirujące meble, tkaniny, szkło, porcelana i najwyższej próby rękodzieło czekają na wygłodzonych amatorów wnętrz.

Więcej o targach przeczytacie na: homimilano.com

Tekst: Beata Majchrowska

ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE
HOMI DESIGN WEEK: SALONE DEL MOBILE, HOMI, LIFESTYLE TRADE SHOW