reklama

"Doskonałości w niedoskonałościach" - wernisaż Janiny Myronovej

Sztuka

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy Janiny Myronovej "Doskonałości w niedoskonałościach".

Janina Myronova należy do młodego pokolenia artystów, które dobrze wie, czego chce. Stworzyła swój własny, oryginalny, świetnie rozpoznawalny styl. Ze swobodą posługuje się różnymi technikami, łącząc, często w humorystyczny, zaskakujący sposób, ceramikę z grafiką. Nie boi się wyzwań i eksperymentów. Z równą łatwością tworzy zarówno szamotowe rzeźby, jak i porcelanowe talerze, filiżanki, pojemniki.

Głównym obiektem zainteresowań Janiny Myronovej jest człowiek. Ułomny, nieproporcjonalnie zbudowany, karykaturalnie oszpecony. Poprzez te „niedoskonałości” Artystka snuje refleksje na temat akceptacji własnego ciała.

„Doskonałości w niedoskonałościach” to pierwsza indywidualna wystawa prac Janiny Myronovej w Krakowie i niepowtarzalna okazja, by zobaczyć zarówno starsze, jak i najnowsze dzieła Artystki. Zapraszamy do Galerii Lipowa 3. Kuratorem wystawy jest Aleksandra Skorek.

Janina Myronova

Urodzona w Doniecku na Ukrainie (1987). Absolwentka Donieckiej Szkoły Artystycznej oraz Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. W latach 2014-2015 prowadziła pracownię ceramiczną w Institute of Design Kielce. Od 2015 roku studentka Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich w Katedrze Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw, sympozjów i plenerów.

Galeria Lipowa 3

9 czerwca 2016, godz. 18.00

ul. Lipowa 3, Kraków

Wystawa otwarta: 9 czerwca – 6 sierpnia 2016

reklama