Przenosimy ogród domu. Zrolowany na tapecie, zasuszony pod szkłem lub rozstawiony w doniczkach. Zobacz naszą galerię najładniejszych dekoracji do domu z kwiatami i roślinami w roli głównej. 

 

 

Kwitnące tapety


Jeśli kwiaty na ścianie mają przypominać o letnich ogrodach, to muszą być ogromne, jak z malarskich płócien w rozmiarze XXL. Taką mocną w wyrazie tapetę kładziemy tylko na jednej ścianie. Na jej tle wystarczy sofa, fotel ze stoliczkiem lub łóżko. 

 

Obrazki z natury


Małe, jak stokrotka lub duże, jak liście potężnej monstery. Suszone, malowane albo świeże odbite na płótnie. Dekoracje ujęte w ramy, pod szkłem czy przyklejone do ściany. Takie zielniki z powodzeniem zastąpią zielone rabatki. 

 

                            Mural z grafiką Williama Sharpa „Victoria Water Lily”, od 60 funtów surfaceview.co.uk; Suszone liście i kwiaty możemy włożyć za szkło dutchhouse.pl
                            Komoda Floral Romance, z pięcioma szufladami, Audenza, audenza.com; Kolekcja Natuur woonaccessoires.nu

 

Flora meblowa


Coś dla artystycznych dusz – ogrody na tapicerkach, frontach szafek, poduszkach i pledach. Wzory mogą być trochę retro albo całkiem zamierzchłe – z barokowych obrazów. Potrzebują gładkich dodatków i spokojnego tła. 

 

Grządki w donicach


Kwiaty można sadzić i ustawiać na różne sposoby: w szklanych słojach i butlach, glinianych donicach i wiklinowych koszach. Kto lubi ogrody wertykalne, zawiesi rośliny w makramach, kto jest tradycjonalistą, kwieciste dekoracje ustawi na stojakach. Jak u babci.

 

Opracowanie: Katarzyna Sadłowska

reklama