Łazienki przechodzą rewolucję - wielkością dorównują już salonowi, pożyczają też z niego meble. Jak zatem urządzić przestrzeń, aby wylegiwanie się w pianie było wielką przyjemnością? 
 

MOCNY WZÓR NA ŚCIANIE/PODŁODZE w łazience

Na szczęście beżową nudę mamy już za sobą. Nawet jeśli zdecydujemy się na monochromatyczne płytki, to ożywimy je na przykład miętowo-błękitnymi dekorami czy mozaiką z oceanicznym motywem (Paradyż). Łazienka może też zachwycać podłogą, jeśli położymy na niej ciepłe winylowe płytki. Dla tych wymyślonych przez Dee Hardwicke inspiracją były opadające płatki kwiatów. Projektantka namalowała je ręcznie, jak na klasycznej ceramice, dopiero potem zostały zeskanowane i obrobione komputerowo (Harvey Maria). Nawet jeśli zdecydujemy się na drewno w łazience, wybierajmy takie ze słojami i wyraźnymi sękami. Teraz jest najmodniejsze (patrz aranżacja marki Koło). Możemy też kupić puszkę farby, by zmienić kolor jednej ze ścian, a na podłodze rozłożyć wzorzysty chodnik.

reklama


Aranżacja dużego okna i ściany w łazience

Widoki za oknem najwygodniej podziwiać z... wanny. Najlepiej spoglądać na własny ogród, las albo na tętniące życiem miasto. Idealnie, jeśli możemy otworzyć drzwi na taras i podziwiać świat we dwójkę, leżąc w jednej wannie albo w dwóch stojących obok siebie. Temu, kto się w kąpieli nie zmieści, zostaje wygodny fotel – to mebel obowiązkowy w łazience. Często zresztą występujący w duecie ze stolikiem kawowym. W bardzo dużej łazience przestrzeń uporządkuje ustawiona na środku ściana. Gdy położymy na niej płytki albo tapetę, będzie nie tylko praktyczna, ale i piękna. Schowamy za nią kabinę prysznicową.
 

Wanna na środku łazienki

Jest absolutną królową, więc musi wyglądać po królewsku. Wystarczy spojrzeć na wannę obłożoną skórą, która jest specjalnie zaimpregnowana, więc woda jej nie zaszkodzi (Villeroy & Boch).
Jeśli nie podoba nam się skóra, możemy wybrać fornir albo elegancką mozaikę, zwyczajne płytki raczej wychodzą z mody. Co innego takie w dużych rozmiarach, którymi obłożymy podest. Luksusowo wygląda wanna w oryginalnym kształcie pokryta na zewnątrz stalą lub miedzią (Ashton & Bentley). Modne są wanny kolorowe, ale nawet zwykłe akrylowe wyglądają ciekawie, jeśli mają niezwykłą formę — są na przykład w kształcie elipsy (Roca).
 

Modne akcesoria do łazienki

W łazience przybywa akcesoriów. Aby wygodnie korzystać z wanny, stawiamy obok niej stolik (najmodniejsze są w tym sezonie ażurowe) albo drewniane krzesło, zydelek czy drabinę, na której powiesimy ręczniki. Aby było elegancko, zapomnijmy o wystawce z plastikowymi butelkami. Szampony, balsamy, toniki przelewamy do szklanych kolorowych pojemników z fantazyjnymi korkami.
 

Opracowanie: Beata Woźniak
Zdjęcia: Bureaux/Greg COX/GAP Interiors, materiały prasowe
 

CZYTAJ TAKŻE: Aranżacje łazienek z różnych zakątków świata