Płomienie zamknięte w niezwykłych ramach albo grzejniki, które przypominają rzeźbę. Wybieramy niebanalne kominki i grzejniki - również takie, które przeniesiemy na taras.

 

Jak ogrzać dom? Jaki kominek wybrać

 

Odpowiedź jest prosta – dizajnersko. Zwyczajne kominki z marmurem we francuskim stylu są dobre dla tradycjonalistów. My chcemy trochę zaszaleć. Ogień elegancko obramowany wieszamy więc na ścianie. Można go też ukryć w komodzie. Pomyślała o tym firma Paged, proponując na jesienne wieczory mebel z elektrycznym kominkiem. Dobierzemy do niego witryny, szafki i przeróżne półki. Dla gadżeciarzy idealna będzie koza z kolekcji topowej marki Focus. Docenią też Jøtula, który zbiera nagrody za swoje projekty w prestiżowym konkursie Red Dot Design. Z kolei niemiecki Brunner robi wariacje na temat babcinych pieców, przypominających teraz walce albo ułożone z klocków domki.

 

Grzejniki: różne wzory i style

Jeszcze lepiej sprawa wygląda z grzejnikami. Tych to już zupełnie nie widać. Mogą być wieszakiem na ręczniki czy ubrania (Runtal) albo wygodną ławeczką (Jaga). Modne są też grzejniki-balustrady, które zwyczajnie instalujemy przy schodach. Jeśli planujemy przedzielić łazienkę czy kuchnię, możemy to zrobić ażurową, na dodatek ciepłą, ścianką (Kalmar).

Wyjątkowymi grzejnikami wypada się pochwalić. Metalowe harmonijki w soczystych barwach, ogromne liczydła, spinacze, płyty z antycznym reliefem i przeróżne wariacje na temat żeberek – wyobraźnię ogranicza tylko zasobność portfela.

 

POLECAMY: Kaloryfer na pierwszym planie

Tekst i opracowanie: Beata Woźniak
Zdjęcia: materiały prasowe firm

reklama