reklama
stojak na biżuterię z betonu

Najładniejsze stojaki i podstawki na biżuterię

Zakupy

Betonowe, ceramiczne, drewniane i metalowe – stojaki na biżuterię mają piękne i pomysłowe formy, które podkreślają urok ulubionych dodatków. Przydadzą się nie tylko do przechowywania kosztowności, same też będą ciekawą dekoracją wnętrza.

reklama
Stojaki i wieszaki na biżuterię
Stojak na biżuterię Tesora, Umbra, czerwonamaszyna.pl

Najładniejsze stojaki na biżuterię

Łańcuszki powinny być zwieńczeniem stylizacji, ale często, gdy już powinnyśmy wychodzić, musimy spędzić kilkanaście minut rozplątując supełki. Aby się nie plątały, zamiast trzymać naszyjniki w szkatułce na biżuterię, powieś je na stojaku np. inspirowanym kształtem kobiecej sylwetki, dłoni, drzewa, zabawnym jak ten w formie kaktusa, renifera czy wieloryba lub o lekkiej formie litery T. Niektóre wyposażone są w praktyczne haczyki, aby łańcuszek się nie zsuwał oraz podstawki, gdzie położysz ulubioną parę kolczyków.

Pierścionki, bransoletki i zegarki wsuń na kolorowe stożki: pastelowe, które przypominają odwrócony rożek lodowy, minimalistyczne betonowe lub bardzo modne imitujące marmur lub terazzo. Proste, geometryczne kształty sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu. Postaw kilka obok siebie, połącz różne faktury lub kolory, a stworzysz oryginalną kompozycję.

Znalezienie pierścionka nie będzie już problemem, bo założysz go na place glinianej łapki, ucho królika, poroże renifera lub położysz na błyszczącej tacce na biżuterię. Wchodząc do pokoju od razu je zauważysz. Ukochane drobiazgi pięknie zaprezentują się też na ceramicznej, ręcznie wykonanej podstawce w kształcenie dłoni, muszli lub ostrygi projeknantki Moniki Krajewskiej z Maison Fragile.

Miedziany stojak na biżuterię, limelace.co.uk
Miedziany stojak na biżuterię, limelace.co.uk
Ceramiczne podstawki, Maison Fragile, maisonfragile.shopshood.com
Ceramiczne podstawki, Maison Fragile, maisonfragile.shopshood.com
stojak na biżuterię koziol
Stojak na biżuterię Hubert marki Koziol, fabrykaform.pl

Gdzie przechowywać biżuterię?

Ozdobne figurki ze swoimi skarbami postaw na toaletce, na półce garderobie lub komodzie w sypialni. Jeśli trzymasz stojak lub tackę w łazience, pamiętaj, aby nie zostawiać tam na dłużej żadnej biżuterii (ani perfum!), bo zaszkodzą jej wilgoć i duże zmiany temperatury.

Uważaj na metale szlachetne. Srebro i złoto nie powinny być długo wystawione na działanie promieni słonecznych, ani narażone na wilgoć. Eksponuj ulubione błyskotki na stojaku lub wieszaku, ale tylko gdy wtedy, gdy je zamierzasz je nosić.

W innym wypadku schowaj pierścionki, bransoletki oraz naszyjniki do odpowiedniego pudełeczka lub szkatułki na biżuterię wyściełanej miękkim materiałem, który ochroni ją przed zarysowaniami.

Tekst: Agata Baca
Zdjęcia: materiały prasowe