Herbata latem też przynosi orzeźwienie

Przepisy kulinarne

Przed nami coraz cieplejsze dni. Wakacyjny okres sprzyja biesiadom na świeżym powietrzu, długim spacerom, zwiększonej aktywności fizycznej i lżejszej diecie. Czujemy się zdrowsi, bardziej witalni i pełni energii.

Podczas ciepłych dni, kiedy temperatury robią się coraz wyższe, znacznie zwiększa się tempo i ilość utraty płynów z organizmu. Woda stanowi ponad 60 proc. masy ciała dorosłego człowieka, dlatego dbałość o nawodnienie jest tak ważna.Najlepiej wyrobić sobie zdrowy nawyk picia wody przez cały dzień i małymi łykami – pamiętajmy, że wypicie za jednym razem 0,5 l butelki wody bądź innego napoju nie sprzyja ani nawodnieniu, ani zdrowiu. Zalecana ilość płynów w diecie dorosłego człowieka wynosi od 2 do 2,5 litra. Dla niektórych wypicie takiej ilości wody może stanowić spore wyzwanie. Czy koniecznie musimy gasić pragnienie tylko wodą? Otóż nie! Śmiało można gasić pragnienie herbatą i naparem. Ciepła, lekka herbata bądź napar znakomicie wpływa zarówno na nasze nawodnienie, jak i na samopoczucie.

W letnie dni warto sięgnąć po lżejsze herbaty zielone oraz aromatyczne napary. Wyjątkowo smacznym i skutecznym poziomem na nawodnienie ciała jest Rooibos – nie zawiera kofeiny, dlatego może być pity bez ograniczeń przed snem, także przez dzieci. W wyjątkowo gorące dni do herbaty można dodać kilka kostek lodu i owoce. Znakomitą bazą do wykonania takich kompozycji będą ostudzone Strawberry & Mango, Peppermint, Jasmine Blossom oraz English Breakfast – od Newby. Będą wybornie smakować z garścią schłodzonych cząstek owoców, a także z dodatkiem syropów owocowych.

www.newbyteas.pl