wystawa laboratorium rzeźby

Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na wystawę „Laboratorium Rzeźby”

Zaproszenia

Już od 11 lipca zapraszamy do industrialnej sali zabytkowego Centrum Praskiego Koneser na wyjątkową wystawę „Laboratorium Rzeźby”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Galeria Sztuki ToTuart, która zaprezentuje prace polskich artystów m.in. Anny Wysockiej, Oskara Zięty i Adama Bakalarza.

reklama
Wystawa Laboratorium Rzeźby
Adam Bakalarz, K.155, rzeźba w brązie, 155 x 45 x 221 cm


Rzeźby stają się wizytówkami miast, budynków, przestrzeni publicznych oraz naszych domów i mieszkań. Na polskim rynku sztuki rzeźba przechodzi właśnie renesans. Coraz więcej artystów prezentuje swoje dzieła, zyskując rosnącą rzeszę wielbicieli.

W nadchodzącym czasie miłośnicy rzeźbiarstwa będą mieli okazję zobaczyć wyjątkową wystawę, poświęconą rzeźbie i instalacjom, które mogą być eksponowane zarówno w przestrzeni zewnętrznej, jak i we wnętrzach. „Laboratorium Rzeźby” będzie jednym z najciekawszym wydarzeń kulturalnych tegorocznych wakacji.

Galeria ToTuart zaprezentuje ponad 150 prac polskich artystów takich jak: Adam Bakalarz, Bartosz Banasik, Zbigniew Blajerski, Mikołaj Ciszewski, Mariusz Dydo, Dominika Donde, Marika Nowak, Kinga Nowak, MEDRALA, Martha Mulawa, Jan Musiałowski, Krzysztof Renes, Marek Sułek, Artur Szołdra, Anna Wysocka, VOZNY i Oskar Zięta.

Oskar Zięta rzeźby
Oskar Zięta, Crystals Table i Crystals Mirrors, Milan Salone del mobile

Ekspozycję uświetnią również rzeźby inspirowane wizerunkiem znanych polskich piłkarzy. Ich autor Bartosz Banasik zdecydował się przeznaczyć część dochodu ze sprzedaży na cele charytatywne.

Wystawa jest adresowana do kolekcjonerów i koneserów sztuki, ale bez wątpienia zainteresuje również architektów i dekoratorów, a także architektów krajobrazu. Będzie to na pewno inspirujące wydarzenie pełne różnorodności form, technik i ekspresji.

Wydarzenie potrwa do 11 sierpnia i zakończy się uroczystym finisażem. W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających będą pokazy filmów i materiałów prezentujących artystów oraz ich prace. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty, niebiletowany.

Zwiedzający nie muszą się martwić o swój komfort i bezpieczeństwo. Ogromna przestrzeń w Centrum Praskim Koneser (1400 m2, 3,8 m wys.) pozwoli na zachowanie wszelkich reżimów związanych z pandemią.

Wystawa „Laboratorium Rzeźby”

termin: 11 lipca - 11 sierpnia 2020
godziny otwarcia: 12:00 - 20:00
miejsce: Centrum Koneser, sala Laboratorium, Plac Konesera 8, Warszawa

Wydarzenie FB: Laboratorium Rzeźby - Wystawa Galerii Sztuki ToTuart

Weranda jest patronem medialnym wystawy
Zdjęcie główne: Oskar Zięta, Tafla O, fot.M. Jastrzebski