Jak wygodnie i pięknie mieszkać

Jak wygodnie i pięknie mieszkać

Zaproszenia

Urządzanie domu jest sztuką. W sklepach jest tak dużo rzeczy do domu, że trudno się zdecydować, co wybrać. Dlatego firma VOX wydała album o wnętrzach, ale nie taki zwyczajny.

 

reklama
1-2

„Wolność zaczyna się w domu” to książka z pięknymi zdjęciami domów urządzonych w różnych stylach. Po każdej z prezentacji znajdziemy podpowiedź, co do takiego domu kupić. Dlatego w albumie są specjalne kartki z polecanymi meblami, dekoracjami, drobiazgami. Kartki możemy wyrywać i zabrać ze sobą do sklepu.

Książka ma sześć rozdziałów o wiele mówiących nazwach: Domokracja, Ekosystem, Mikrokosmos, Sensual, Supernormal i Pracownia. Weranda jest patronem albumu.


 

1. Domokracja

„Dom miejscem dla każdego, a mądra przestrzeń to taka, w której rozwijają się wszyscy – i rodzice, i dzieci”

Dom, w którym są dzieci, rządzi się swoimi prawami. Musimy kupić meble do nich dostosowane, nie tylko odpowiedniej wielkości, ale tez takie, które będą razem z maluchami „rosły”. Ważne są też skrzynie i szuflady, które pomieszczą zabawki.

2. Ekosystem

„Budowanie więzi. Bycie czułym i przydatnym. Z roślinnymi towarzyszami to wszystko staje się prostsze”

Rośliny w domu są na topie i to nie tylko dlatego, że pięknie wyglądają. Zmieniają mikroklimat, mają zbawienny wpływ na nasz nastrój, uspokajają. Niezależnie od tego czy mamy jedna donice z monsterą czy całą kolekcję kaktusów, kwiaty, gdzieś muszą stać. Meble, które pomogą nam być ogrodnikami.


 

3-4

3. Mikrokosmos

„Bez względu na wiek, każdy potrzebuje miejsca na własny świat”

Potrzebujemy azylu, w którym stanie nie tylko nasze łóźko. Musimy mieć miejsce do pracy, do czytania, do przechowywania i nie musi być to banalne biurko. Za to nieraz potrzebujemy się odgrodzić – półką, zasłoną na baldachimie łóżka albo przypietymi do sznurka kartkami.

4. Sensual

„Zmysłowy dom wycisza nas lub pobudza do działania”

Potrzebujemy przytulności. Lubimy wtulić się w pled, napić się goracej kawy z pięknej filiżanki, poczuć ciepłe drewno pod stopami. Zestawiamy je jak w martwej naturze. Liczą się kształty, kolory, materiały.

5. Supernormal

„Prostota i komfort. Codzienne rytuały. Niczego za mało, ani zbyt wiele”

Dom bez udziwnień i nie na pokaz. Prosty. Wybieramy do niego wygodne i dobre jakościowo rzeczy. Świetne łożko, stół na tyle duży, aby zmieściło się przy nim kilku przyjaciół, miejsce na książki, na pamiątki.

6. Pracownia

„Pomysły uwolnią się, jeśli tylko zrobimy dla nich miejsce”

Potrzebujemy pracowni, albo miejsca, gdzie możemy tworzyć. Pozytywnie zagraconego z dobrą energią. Tym bardziej, że coraz częściej pracujemy w domu. Do takiej twórczej przestrzeni potrzebne są modułowe, drobne meble, które możemy przesuwać wudług potrzeb.

Tekst: Beata Woźniak
Zdjęcia: Materiały prasowe