hotel bristol art medical spa

Rehabilitacja i wypoczynek – czy da się to połączyć?

Zaproszenia

Specjaliści Centrum Medycznego należącego do Hotelu BRISTOL**** ART & Medical SPA zadbają o nasze ciało, ale również o emocje i stan ducha. Zanurzenie się w luksusie pozwoli zapomnieć o problemach, a wypoczynek połączony z rehabilitacją da mnóstwo nowych sił, by stawić czoła rzeczywistości po powrocie do domu.

reklama
hotel bristol art medical spa busko zdrój


„Obyś żył w ciekawych czasach” – mówi stare chińskie przysłowie i zdaje się, że takich czasów dożyliśmy. Choćby pandemia, która zawładnęła światem, dotykając wielu na różne sposoby. Bardzo często cierpi na tym zdrowie psychiczne, czy to po przechorowaniu czy też wskutek obostrzeń, które zamykają w domu albo zamykają biznesy. Permanentny stres może prowadzić do stanów lękowych, często także do depresji. Dlatego warto poświęcić choćby kilka dni, by zafundować sobie pobyt rehabilitacyjny w miejscu wyjątkowym, w Hotelu BRISTOL**** ART & Medical SPA.


Medical SPA – rehabilitacja i relaks w luksusie

Wybór Centrum Medycznego przy Hotelu Bristol to gwarancja, że powierzamy nasze ciało i nasz umysł doświadczonym specjalistom. Pobyt można rozpocząć od szczegółowych badań, które wykonuje się bez wychodzenia z budynku. To pozwoli dobrać najbardziej efektywne metody odzyskania równowagi psychicznej. A do dyspozycji pacjentów jest cała rzesza specjalistów, zarówno lekarzy, terapeutów oraz wykwalifikowany personel pomocniczy. Ale to nie wszystko.

Pobyt w Medical Centrum Hotelu Bristol to zastosowanie tradycyjnych zabiegów sanatoryjnych przy wykorzystaniu bogactw natury, w które obfituje region, w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami w leczeniu. To wszystko z wykorzystaniem najwyższej klasy sprzętu rehabilitacyjnego, co pozwala odbudować nie tylko zdrowie fizyczne, ale również psychiczne.

Wszystko to w otoczeniu luksusu i ciągłej dbałości o potrzeby Gości. Niezależnie od tego, czy pobyt trwa dni kilka czy dwa tygodnie, jest on tak wyjątkowy, że tuż za bramą myśli się o kolejnym przyjeździe.

 

luksusowy hotel z medical spa
Bristol Busko ART & Medical SPA


Masaż lekiem dla duszy

Pobyt w Medical SPA warto rozpocząć od masażu. Wybór dostępnych rodzajów jest naprawdę imponujący. Masaż to zabieg mający zbawienny wpływ nie tylko na ciało, ale również na stan umysłu. To nieodłączny element zdrowego stylu życia, mający niezliczone pozytywne skutki dla ludzkiej psychiki. A to dzięki choćby wpływowi na układ nerwowy. Odpręża, relaksuje, poprawia samopoczucie i redukuje stres. A dzieje się tak dlatego, że podczas masażu redukowany jest poziom kortyzolu (hormon stresu) we krwi, natomiast wzrasta poziom dopaminy i serotoniny, czyli hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie.

Bardzo ważny w walce ze stresem i zmęczeniem psychicznym jest prawidłowy sen. I to właśnie masaż powoduje, że jakość snu się poprawia, ale również wspomaga walkę z bezsennością. Masaż rozluźnia napięte mięśnie, przez co odpręża, a połączony z aromaterapią i odpowiednią muzyką wycisza i uspokaja myśli.

Medical Center Hotelu Bristol w Busku Zdroju oferuje swoim Gościom całe spektrum masaży klasycznych, które są zabiegami leczniczymi, manualnymi, wykorzystującymi całą gamę chwytów (rozcieranie, głaskanie, oklepywanie, wstrząsanie, wibracje). Takie oddziaływanie na skórę i zakończenia nerwowe działa m. in. rozluźniająco i relaksująco, poprawiając samopoczucie.

Podobny do klasycznego, ale o silniejszym oddziaływaniu jest masaż przy pomocy specjalnego urządzenia, wprowadzającego w drgania membranę masującą. Jest to masaż wibracyjny AQUAVIBRON. Szybko i skutecznie rozluźnia nawet najbardziej napięte mięśnie dając ciału i umysłowi odprężenie oraz błogość.

Kolejną propozycją jest zabieg HYDRO JET – WELLSYSTEM, którego efektem jest eliminacja napięcia, przemęczenia i stresu. Polega on na masażu całego ciała przy pomocy wodnych dysz, poruszających się ruchami okrężnymi. Jest to zabieg mechaniczny, odbywający się na łóżku wodnym i jest przeprowadzany „na sucho”.

I jeszcze jeden rodzaj masażu, który polega na silnym przekrwieniu tkanek w obszarze poddawanym temu zabiegowi. Zalicza się on do jednych z najlepszych sposobów na rozluźnienie mięśni, a co za tym idzie na odprężenie i zrelaksowanie. Jest to mianowicie masaż z użyciem chińskich baniek. W Centrum Medycznym stosuje się bańki nieco zmodyfikowane, tzn. gumowe bańki próżniowe.
 

najlepsze hotele medical spa
najlepsze hotele medical spa w polsce


Hydroterapia – relaksuje, odpręża, stymuluje układ nerwowy

W walce ze stresem i słabą formą psychiczną nie można pominąć doskonałego narzędzia jakim jest leczenie wodą. Już tak prosty zabieg jak podwodny masaż automatyczny doskonale rozluźnia wszelkie napięcia mięśniowe wynikające z życia w ciągłym napięciu nerwowym i stresie. Zabieg odbywa się w specjalnej wannie wyposażonej w dysze. Przyjemnie jest się zanurzyć w ciepłej wodzie, zamknąć oczy i poddać się działaniu uwalnianej pod dużym ciśnieniem wody. Ten zabieg to połączenie masażu o wysokiej skuteczności z błogim relaksem i szybką poprawą samopoczucia. Można zanurzać się w tej przyjemności codziennie, nie żałując sobie przy okazji dużej dawki kojącej muzyki oraz zapachu olejków eterycznych.

Codzienne stosowane bicze szkockie pozytywnie oddziałują na organizm w wielu zakresach, ale też na stabilizację autonomicznego układu nerwowego. Dodatkowo hartują organizm, dlatego warto im poświęcić te 5 minut, które trwają.

Choć kąpiele piwne mają mnóstwo leczniczych właściwości, to nie wspomniano nic o tym, by miałby dobroczynny wpływ na psychikę. Ale aż trudno uwierzyć, by nurzanie się w niezwykle aromatycznej przecież mieszance chmielu, drożdży i słodu piwnego nie przynosiło ukojenia zmysłom i skołatanym nerwom, zwłaszcza tym męskim. Na pewno warto to sprawdzić. 

Otul się ciepłem – termoterapia

Termoterapia to leczenie ciepłem (ciepłolecznictwo) albo zimnem (zimnolecznictwo, np. krioterapia). Ale w wypadku, gdy chcemy leczyć duszę, nie ciało, to ciepłolecznictwo jest idealną metodą. Zanurzenie się w niezwykle przyjemnie pachnącym cieple połączonym z cudowną relaksacyjną muzyką pozwoli ukoić najbardziej nawet skołatane nerwy oraz wyciszy negatywne emocje. I nie będzie grama przesady w stwierdzeniu, że Hotel Bristol ART&Medical SPA sprawił, że kawałek nieba zawitał na ziemię. I nie tylko za sprawą mnogości saun, które dostępne są dla Gości, ale również dlatego, że z saunowania uczynił prawdziwą sztukę. Saunowe Noce w Hotelu Bristol to uczta dla duszy, dla ciała oczywiście również.

Noce saunowe przenoszą Gości w świat ciepła, cudownych zapachów i relaksującej muzyki. A wszystko to na dachu, wśród koron drzew, z dostępem do całej strefy wellness i innych saun (parowej, infrared, biosauny). Są to niezapomniane wrażenia, doznania, odpoczynek oraz ukojenie.

Już kilka dni pobytu w tym wyjątkowym miejscu, w Hotelu Bristol w Busku Zdroju sprawi, że wróci spokój ducha, chęci i siły do stawienia czoła nowym wyzwaniom. A gdy tylko przyjdzie chwila słabości, od razu będzie wiadomo, dokąd się udać, by połączyć wypoczynek z regeneracją. Więcej informacji na temat oferowanych pakietów, zabiegów oraz turnusów znajdą Państwo na stronie: https://bristolbusko.pl/medical-center.

Materiał Partnera