apartament w stylu japandi

Wypoczynek w sercu miasta. Komfortowy apartament urządzony w stylu japandi

Stylowe i przytulne

Czy można połączyć życie w centrum metropolii ze spokojem i intymnością domowego zacisza? Architektka z pracowni Decoroom udowadnia, że tak! Urządzony w stylu japandi komfortowy apartament w sercu Wrocławia to idealna przestrzeń dla tych, którzy cenią sobie prywatność i wygodę, nie chcąc przy tym rezygnować z udogodnień mieszkania w mieście.

Mieszkanie blisko miasta, ale wciąż kameralnie

Wrocław to wymarzone miejsce do życia. Tu wiele atrakcji jest na wyciągnięcie ręki. Fantastyczne galerie, muzea, teatry, a dla smakoszy luksusowe i bardziej kameralne knajpki z wyśmienitą kuchnią. A wszystko to wśród zieleni parków i klimatycznych bulwarów. Tę niepowtarzalną energię najlepiej można poczuć mieszkając w centrum wrocławskiej metropolii, jak chociażby w niedawno powstałych apartamentach na Przedmieściu Oławskim. To miejsce łączy potrzebę bliskości z miastem i kameralność domowej oazy, dostarczając mieszkańcom nie tylko doskonałą infrastrukturę, ale także spokój i wytchnienie w prywatnej przestrzeni. W jednym z apartamentów pokazowych architektka z pracowni Decoroom, stworzyła przestrzeń skrojoną na miarę. Zobaczmy jak wygląda. 

Zobacz też: Jak urządzić wnętrze w stylu japandi?
 

Jasne szafki i obicia foteli ciekawie kontrastują z ciemnym stołem, który wyznacza granice między salonem a jadalnią


Elegancja inspirowana stylem japandi

Założeniem było stworzenie wnętrza inspirowanego stylem japandi w nowoczesnym, a przy tym eleganckim wydaniu. Otwarta przestrzeń, ograniczone do minimum wyposażenie, naturalne materiały, a przede wszystkim bogata paleta stonowanych barw: od beży po ciemny brąz, z akcentem zgaszonego pomarańczu. Minimalistyczne wnętrza nie zostały pozbawione aranżacyjnych detali, które dodają wiele uroku. W każdym z pomieszczeń odnajdziemy elementy, które nadają im charakteru i w znaczący sposób wyróżniają.

W salonie jest to kanapa w ceglastym odcieniu pomarańczu, oryginalne płytki w pasie roboczym i na podłodze w kuchni, ciemny kolor w łazience oraz części garderobianej a także niezwykle oryginalna tapeta w sypialni. Zgodnie z duchem japandi to właśnie jeden zdecydowany akcent stylistyczny ma przyciągać uwagę, zastępując zbędne w tej konwencji dekoracje.

W apartamencie nie brakuje też funkcjonalnych rozwiązań, o czym najlepiej świadczą wykonane przez stolarnię Decoroom zabudowy meblowe maksymalnie wykorzystujące potencjał lokalu. Na pierwszy plan wysuwa się komfort i wygoda, ubrana w wysokiej jakości materiały. 

Zobacz też: Przytulny dom w stylu skandynawskim
 

Sofa w kolorze energetycznego oranżu jest mocnym akcentem w stonowanym wnętrzu

Komfort w strefie dziennej

Otwarty salon zachęca do wypoczynku w domowym zaciszu. Ciepłe beże oraz jasna, drewniana podłoga tworzą spokojną, stonowaną bazę dla całej aranżacji. Przestrzeń rozświetlają duże okna, przez które wpada sporo naturalnego światła. Na takim tle wyróżnia się sofa ustawiona w centralnym punkcie salonu. Energetyczny odcień podbijają ograniczone do minimum meble i dekoracje w czarnym kolorze. Mocny akcent oraz miękkie linie elementów wyposażenia dodają całości elegancji.

O funkcjonalnym charakterze przestrzeni przypomina jego klarowny podział na strefy użytkowe. Na granicy kuchni i salonu projektantka zaaranżowała jadalnię z prostym czarnym stołem. Dobrała do niego lekkie i wygodne krzesła z charakterystycznymi obiciami z naturalnej tkaniny. Praktycznie urządzona kuchnia w kształcie litery U wizualnie domyka przestrzeń. Jest w niej dużo miejsca do przechowywania oraz do pracy – strefę roboczą wieńczy efektowny, kamienny blat. Fronty szafek z jasnym drewnopodobnym dekorem nawiązującym do stylistyki scandi, ładnie komponują się z oryginalnymi płytkami na ścianie. To miejsce stworzone do rozwijania kulinarnych pasji.

Efektowna tapeta dekoruje ścianę za wezgłowiem łóżka

Prawdziwe master bedroom

Sypialnię, która na początku była zwykłym pokojem, architektka przemieniła we wzorcowy master bedroom. Takie rozwiązanie wymagało jednak interwencji w układ mieszkania. – Oryginalnie sypialnia była osobnym, niewielkim pomieszczeniem. Prowadził do niej długi korytarz ze schowkiem. Wyburzyliśmy część ścian, tworząc ogromną sypialnię typu master bedroom z prywatnym wejściem do dużej łazienki z wanną – tłumaczy Aleksandra Miodowska z pracowni Decoroom.

W ten sposób powstało okazałe wnętrze wypoczynkowe z prywatną łazienką i sporą garderobą. Dominują tu stonowane odcienie ziemi oraz naturalne materiały, sprzyjające wypoczynkowi. Dekoracyjnym elementem wyposażenia jest tapeta marki King Wall Gallery zdobiąca ścianę za wezgłowiem łóżka. Robiona na zamówienie zabudowa meblowa do garderoby gwarantuje sporo miejsca do przechowywania. 

W prywatnej łazience szare płytki lastryko połączone z drewnopodobnym dekorem w strefie WC tworzą tło dla czerni, subtelnie przewijającej się w postaci armatury, oświetlenia, luster i akcesoriów. Komfortowy relaks podczas kąpieli zapewnia wanna marki Roca, ale elementem przyciągającym uwagę są szafki pod dwie umywalki w kolorze ciemnej czekolady. 

Z kolei druga łazienka jest dostępna zarówno dla domowników, jak i gości. Tu także postawiono na neutralne odcienie. Kolorystyczną bazą jest ciemny brąz rozświetlony jasnoszarymi płytkami. Ciemna armatura tworzy elegancki duet z białą ceramiką. Pełen komfort zapewnia przestronna kabina typu walk-in, a wysoka zabudowa skrywa mini pralnię, zapewniając miejsce na przechowywanie ręczników, detergentów i innych łazienkowych niezbędników.

Zobacz też: Mieszkanie w Gdyni w duchu modernizmu

Projekt wnętrza: Aleksandra Miodowska, pracownia Decoroom

Stylizacja: Angelika Front @atmosferycznie
Zdjęcia: Marek Koptyński Photography