dom w stylu modern classic

Elegancki i wygodny dom urządzony w stylu modern classic – królują w nim biel, czerń i błękitne dodatki

Stylowe i przytulne

Bożena nie ma wątpliwości, gdzie bije serce domu. W kuchni. To ona dała początek jej karierze oraz pasji – urządzaniu wnętrz i produkcji mebli.

reklama

Zaczęło się od kuchni…

Jak sięga pamięcią, zawsze fascynowały ją rzeczy piękne, miała ambicje artystyczne. Ale zwyciężył rozsądek. Rodzina powtarzała, że ze sztuki trudno wyżyć, trzeba myśleć przyszłościowo. Jako kierunek wybrała politologię. Życie szybko zweryfikowało te plany i Bożena, niejako bocznymi drogami, zaczęła zbliżać się do realizacji swoich prawdziwych, skrywanych marzeń. Najpierw wraz z mężem otworzyła studio z meblami kuchennymi. 20 lat temu było na nie duże zapotrzebowanie, a małżonkowie oferowali nie tylko sprzedaż gotowych zestawów, ale i projekty dostosowane do indywidualnych potrzeb. Któregoś dnia zaświtała im w głowie prosta myśl: założenie własnej firmy produkującej meble. Mimo że trzeba było zainwestować kilka milionów, aby wybudować halę produkcyjną i wyposażyć ją w nowoczesne maszyny, udało się! Od tej pory można było mieć pełną kontrolę nad wyglądem mebli i jakością materiałów – tak powstała Moba Furniture.
 

Stół z firmy Mobo Furniture, krzesła i fotel śliwocki home, dywan z almi decor, zegar nad kominkiem i lampiony z firmy kler.


– O kuchniach wiemy wszystko – śmieje się właścicielka. – Pewnie dlatego, że sami uwielbiamy gotować i spędzamy w niej masę czasu. Choć muszę przyznać, że u nas sytuacja jest odwrotna niż w większości domów. To Marcin jest szefem kuchni, on w niej rządzi, a ja przewodzę w firmie. Jestem nie tylko od papierkowej roboty, ale i solidnego wywiadu z klientem.

Zanim zaproponuje projekt kuchni, Bożena musi wiedzieć wszystko – ile kto spędza czasu w kuchni, czy jada mięso, jaki prowadzi styl życia, jakie lubi kolory, jaki ma temperament, wreszcie – jakie ma upodobania estetyczne.

Dom urządzony w stylu modern classic – elegancki, wygodny i ponadczasowy

Choć państwo Boińscy zęby zjedli na projektowaniu, kiedy przyszło do urządzania własnego domu, sięgnęli po wsparcie architektki Joanny Barańskiej-Woźny z Aneks Studio. – Potrafię projektować dla innych, co wcale nie znaczy, że łatwo jest mi dogodzić samej sobie – mówi Bożena. – Tworzyłyśmy więc nasze wnętrza z Joanną w duecie, ręka w rękę. Ponad 200-metrowy dom na wsi pod Lesznem wymagał wielu zabiegów, choć wybudowany został ledwie kilka lat wcześniej.

Czarno-białe wnętrza z niebieskimi dodatkami, które wprowadzają delikatne akcenty koloru do domu

Bożena nie lubi festiwalu kolorów w domu. Biel i czerń to jego baza. Z trudem dopuszcza nawet delikatne akcenty błękitu w dodatkach, wprowadzone na potrzeby sesji fotograficznej dla „Werandy”. Jednak, żeby dom nie przypominał czarno-białej fotografii, zatrudniona projektantka przemyciła kilka odstępstw.

biała kuchnia z czarnym blatem w stylu modern classic
Wyspa kuchenna z otwartą drewnianą półką dodaje wnętrzu lekkości i ciepła. Blaty robocze wykonano z kwarcytu.
Szaro-srebrna tonacja sypialni tworzy intymną, sprzyjającą odpoczynkowi atmosferę. Przytulności dodają miękkie tkaniny i tapeta w pawie oka. Łóżko firmy kler, stoliki nocne oraz lampy z firmy westwing, zasłony uszyte w Dekoratorni.


Biblioteka w salonie ma odcień oliwkowo-szary. Identyczny akcent odnajdziemy w wyspie kuchennej, która dodatkowo zyskała półki z naturalnego dębu o ryflowanej powierzchni. – Te detale nie tylko urozmaicają kolorystykę domu, dodają jej wyrafinowania, ale przez to, że są lejtmotywem w różnych pomieszczeniach, nadają im ciągłość i spójny charakter. 

Czarno-biała kuchnia w stylu modern classic – aranżacja, która nigdy nie wyjdzie z mody

Styl? Początkowo Bożena chciała mieć wnętrza klasyczne, bez nowoczesnych akcentów. Zmieniła jednak zdanie – postawiła na modern classic. Klasyka o złagodzonych formach to dziś popularny trend, a jego zaletą jest odporność na chwilowe mody – podoba się tradycjonalistom, a także ludziom, którzy w domach bardzo nowoczesnych, awangardowych, czują się nieswojo.

Bożena postawiła na wygodę i praktyczne rozwiązania – dwie dekady doświadczenia w urządzaniu innym kuchni zrobiły swoje. Ma wszystko, co potrzebne. W jej eleganckiej czarno-białej kuchni są aż dwa piekarniki, z czego jeden XXL. Przydaje się, kiedy przychodzą goście. Ale nie koniec na tym. Na tyłach domu mieści się… druga kuchnia – nieco mniej reprezentacyjna, za to z kuchenką gazową. W końcu dania przygotowywane na ogniu smakują najlepiej! 

Zobacz więcej zdjęć z sesji tego pięknego domu w stylu modern classic w galerii

Kontakt do projektantki: Joanna Barańska-Woźny, Aneks Studio, tel. 601 572 402

Tekst: Beata Majchrowska
Zdjęcia: Michał Skorupski
Stylizacja: Agnieszka Wrodarczyk/Happy Place