Klasyczne i naturalne wnętrza z nutką industrializmu w domu

Klasyczne i naturalne wnętrza z nutką industrializmu w domu pod Warszawą

Stylowe i przytulne

Klara i Mateusz uwielbiają ciepłe, słoneczne miejsca, zwłaszcza południową Hiszpanię i Wyspy Kanaryjskie, do których często podróżują, dlatego chcieli przenieść nieco tamtejszego, wakacyjnego klimatu do swojego domu pod Warszawą.

Od zawsze marzyli o tym, aby mieć dom nowoczesny, z otwartymi przestrzeniami i dużą ilością światła. Jednocześnie chcieli wnętrza ciepłego, będącego połączeniem stylu klasycznego z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień. We wprowadzeniu ich wizji w życie pomagali im architekci z pracowni Balicka Design.

biała łazienka aranżacja

 

Dom w wakacyjnym klimacie

Duża, rattanowa huśtawka to zdecydowanie wyróżnik salonu. Oprócz swojej funkcji użytkowej ma przypominać o beztroskim, wakacyjnym klimacie archipelagu kanaryjskiego, który Klara i Mateusz tak uwielbiają. Białe shuttersy w dużych oknach to element klasyki, który dzięki delikatnie przenikającemu światłu dodaje wnętrzu ciepła. Wnętrze ocieplają również drewniana biblioteczka oraz wykonane z tekowego drewna stoliki kawowe.

Niewątpliwie wakacyjny klimat panuje też w głównej łazience. Podczas jednego z wyjazdów na Fuerteventurę Klara i Mateusz mieszkali w domu położonym nad samym oceanem. Jednym z pomieszczeń, w którym się absolutnie zakochali była łazienka, pełniąca w zasadzie rolę kąpielowej strefy relaksu. Od razu wiedzieli, że chcą mieć podobną u siebie w domu. Wiosną i latem duże otwierane drzwi sprawiają, że słońce i ciepłe powiewy wiatru wnikają do środka. Cała łazienka jest bardzo jasna oraz przestronna. Urządzono ją oszczędnie, aby nie zakłócać otwartej przestrzeni.
 

biała kuchnia z drewnem
salon z kominkiem w stylu nowoczesnym

Klasyka i natura przełamane elementami industrialnymi

Początkowo właściciele chcieli wyłącznie połączenia nowoczesności z klasyką i naturalnymi materiałami. Nie sądzili jednak, że tak dobrze w ich wnętrzach sprawdzą się nieco loftowe, industrialne elementy, do czego namówili ich architekci z Balicka Design. Salon kominkowy zdobią czarne, wykonane z włókna szklanego, tworzywa i metalu lampy Vertigo od Petite Friture. Prosta, wręcz minimalistyczna forma kominka to również odniesienie do industrializmu. Hol wejściowy, który z salonem kominkowym łączą klasyczne białe drzwi z przeszkleniami to również połączenie stylów. Nowojorska, czarno-biała klasyczna mozaika świetnie współgra z oszczędną w wyrazie, metalową lampą, surową ścianą w wydaniu wabi-sabi oraz rattanowym fotelem ocieplającym całe pomieszczenie.
 

aranżacja wnętrz biała sypialnia


 

Równie ciekawe połączenia elementów można zauważyć w bardzo kobiecej sypialni. Industrialna wersja klasycznej wersji łóżka z baldachimem charakteryzująca się czarnym, metalowym stelażem, którym wyróżniają się również krzesło przy toaletce oraz fotel harmonijnie komponuje się z częściowo drewnianą ścianą, tekowymi stolikami nocnymi i rattanowym stolikiem kawowym. Lekkości i zwiewności dodają nowoczesne, białe lampy, shuttersy w oknach oraz zasłony, które wiosną i latem falując delikatnie, przypominają właścicielom o oceanicznej, kanaryjskiej bryzie i urokach wakacji w ciepłym klimacie.

Zobacz więcej zdjęć w galerii.

ARTYKUŁ PARTNERA: balickadesign.pl