luksusowy apartament na foksal

Luksusowy apartament na Foksal to hołd dla włoskiego wzornictwa. Ekskluzywne wnętrza są pełne wysmakowanych detali!

Stylowe i przytulne

Właściciele apartamentu na Foksal doskonale rozumieją, że luksus nie musi krzyczeć głośno. Może manifestować się w stonowanej elegancji oraz dbałości o najdrobniejsze, wysmakowane detale we wnętrzach.

O niewielu lokalizacjach w Warszawie można powiedzieć, że naprawdę robią wrażenie! W ich czołówce znajduje się bez wątpienia kamienica przy ul. Foksal 13/15, będąca jedną z ważniejszych architektonicznych pereł Warszawy. To właśnie w niej znajduje się apartament, który zaprojektowały Weronika Król i Marta Żebrowska-Wojczuk z pracowni MOW.design.

Zapraszamy też do apartamentu na warszawskim MDM-ie projektu Rolanda Stańczyka. Zobacz wnętrze, które otrzymało prestiżową A’ Design Award!
 


Aranżacja luksusowego apartamentu w kamienicy na Foksal – między spokojem a elegancją

Dopasowanie współczesnych koncepcji projektowych do historycznych budynków wymaga precyzji, elastyczności oraz polotu. Na szczęście pracownia MOW.design wie, jak komponować wnętrza, w których prostota i wyrafinowanie wzajemnie się uzupełniają. Dzięki rewitalizacji, przeprowadzonej z szacunkiem do zabytkowego charakteru kamienicy, budynek na Foksal odzyskał swój dawny blask. Odtworzono nie tylko eklektyczną fasadę kamienicy, ale i wnętrza. Bogactwo XIX-wiecznych detali, rzeźbione supraporty, portale zdobiące klatki chodowe, posadzki z białego marmuru i ręcznie kute balustrady sprawiają, że przekraczając progi kamienicy przenosimy się do czasów belle epoque.

Apartament, który zaprojektowały Weronika Król i Marta Żebrowska-Wojczuk, ma około 130 metrów kwadratowych. Zachwyca ponadprzeciętną wysokością – to aż 4,20 metrów! W części centralnej znajduje się salon z wyjściem do ogródka i duża jadalnia połączona z kuchnią. Oprócz tego znalazły się tu dwie sypialnie z łazienkami i toaleta dla gości. Przestrzeń łączy przedwojenne dziedzictwo, nowoczesne akcenty oraz wyrafinowane wykończenia i meble, które tworzą ciepłą atmosferę.

Zobacz też: Stonowane kolory, orzechowe forniry i akcenty art déco. Te wnętrza w stylu modern classic są piękne i ponadczasowe

luksusowy apartament na foksal
ekskluzywny apartament na foksal


Ekskluzywne wnętrza urządzone w historycznej kamienicy – trendy połączone z ponadczasową klasyką

Bazę projektu stanowiły wysokie, pełne światła wnętrza z sufitową sztukaterią. Poruszanie się w historycznym kontekście było dla architektek z pracowni MOW.design jedyną słuszną drogą w pracy z tą przestrzenią. Aranżując wnętrza projektantki postawiły na materiały wysokiej jakości, by w pełni podkreślić prestiż apartamentu. Europejskie trendy w designie połączyły z ponadczasową klasyką. Projekt wnętrza oparły na znanych włoskich markach, ale przede wszystkim na sztuce, której w takim miejscu nie mogło zabraknąć.

Polscy artyści i włoscy projektanci – mieszkanie pełne sztuki i wysmakowanych detali

Bazę wnętrz stanowią kamień naturalny, kwarcyt, dąb wędzony oraz stonowana kolorystyka: odcienie beżu, przygaszonej zieleni i antracytu. Detale połączone z ponadprzeciętną wysokością apartamentu sprawiają, że panuje tu klimat eleganckiej kamienicy, a ciemne, fornirowane meble dodają mu wytwornego charakteru.

Historyczny kontekst wnętrza podkreślają żyrandole ze szkła Murano projektantki Patrizii Volpato. Uwagę zwracają też lampy wiszące Baxter Q2, które kaskadowym kształtem nawiązują do pałacowych żyrandoli. Miękka sofa projektu Paoli Navone oraz złote dodatki w postaci stolików kawowych i regału pięknie kontrastują z obrazem Leona Tarasewicza. Kuchnię SieMatic dopełniają natomiast meble Baxter oraz sztuka Jana Szancenbacha, przedstawiciela koloryzmu.


Luksusowe sypialnie z dziełami sztuki i piękne łazienki z precyzyjnie dobranymi dodatkami

W sypialni master pojawiły się klasyczne, uspokajające tonacje i skórzane wykończenia. Projektantki postawiły na włoską manufakturę Poltrona Frau znaną z produkcji ekskluzywnych mebli tapicerowanych. Aranżację wnętrza dopełniła sztuka Henryka Musiałowicza i Igora Dobrowolskiego.

Wyrazisty charakter sypialni gościnnej tworzą pełne koloru, energii i fantazji prace Justyny Jędrzejewskiej oraz Alfreda Lenicy. Zostały dopełnione limonkową rzeźbą ze szkła uranowego „Memory” autorstwa Aleksandry Kujawskiej. Całość wyciszono szarościami oraz klasykami wzornictwa Ligne Roset.

W łazienkach dominuje prostota. Kwarcyt w modułowych płytach ułożono w nieregularny sposób. Aranżację przestrzeni dopełniają dodatki oraz armatura marki Gessi z szampańskiego złota. Nie zabrakło tu sztuki w postaci płaskorzeźby Igora Dobrowolskiego i plafonier ze szkła Murano. W każdym rogu tego apartamentu kryje się historia złożona z precyzyjnie dobranych elementów, które razem tworzą harmonijną i intrygującą całość.

Zobacz więcej zdjęć z sesji tego eleganckiego 130-metrowego apartamentu w galerii

Projekt wnętrza: Weronika Król i Marta Żebrowska-Wojczuk | pracownia MOW.design, mow.design

Opracowanie: redakcja
Zdjęcia: Martyna Rudnicka
Stylizacja: Anna Salak