mieszkanie w pastelowych kolorach

Błękit, pudrowy róż i modne obłości. To piękne i wygodne mieszkanie w pastelowych kolorach zaprojektowała pracownia Hanna Pietras Architects

Stylowe i przytulne

Krągłości, naturalne materiały, pastelowy błękit i pudrowy róż. To pastelowe mieszkanie jest piękne i bardzo kobiece. Architektka Hanna Pietras wraz ze swoim zespołem zaprojektowała je z myślą o dojrzałej kobiecie, która po latach sukcesów zawodowych zaczyna zupełnie nowy etap w swoim życiu.

Mieszkanie o powierzchni 67 mkw. zostało zaprojektowane dla kobiety, która chce cieszyć się emeryturą i korzystać z uroków życia w dużym mieście. Ani właścicielka, ani projektantki z pracowni Hanna Pietras Architects nie wyobrażały sobie stonowanego wnętrza w odcieniach brązu. Ważne było stworzenie przestrzeni, która żyje. Tak powstały piękne wnętrza w pastelowych kolorach. To nie wszystko! Uwagę w tym niezwykle ciepłym i kobiecym mieszkaniu zwracają też modne krągłości.

Przeczytaj też: Łuki i obłości to gorący trend we wnętrzach 2024. Oto 10 pomysłów, jak zaaranżować je w domu
 

Przytulne i wygodne mieszkanie o powierzchni 67 m2 z ukrytym miejscem do pracy

Architektka Hanna Pietras wraz ze swoim zespołem w 67-metrowym mieszkaniu zaprojektowała obszerny hol, łazienkę, sypialnię, otwartą kuchnię oraz salon, w którym obowiązkowo musiało się znaleźć miejsce do pracy. Właścicielka pomimo przejścia na emeryturę pozostaje czynna zawodowo.

– Dla naszej klientki kluczowa była przestrzeń. Przeprowadziła się z dużego domu i zależało jej, żeby w mieszkaniu nie odczuwała aż tak dużej różnicy – mówi Hanna Pietras. – Kolejna potrzeba, która została dosyć precyzyjnie określona to przestrzeń do pracy, ale ukryta. Miejsce musiało być zamknięte, bo pojawia się w nim dużo prywatnych akcentów. Tutaj zaproponowaliśmy drzwi przesuwno-otwierane, dzięki temu w każdym momencie jednym ruchem ręki można je zasłonić – dodaje architektka.

Co było inspiracją do powstania projektu? Przede wszystkim kolor. Pastele wniosły do wnętrza pozytywne wibracje. Połączono je z upodobaniami właścicielki do eklektyzmu. Klientka znała projekty pracowni, wiedziała więc, że zespół Hanny Pietras lubi wszelkiego rodzaju wariacje na ten temat.

W mieszkaniu pojawiały się różne kolory, materiały, tekstury oraz różne stylistyki. Na przykład nowoczesne łóżko zestawiono z zabytkową szafką i loftowym kinkietem. W salonie znalazło się miejsce na zabytkową komodę, na której zależało właścicielce. By uzyskać ciekawszy efekt połączono ją z kolorową sofą oraz fotelami w pepitkę.

Zobacz też: 10 najpiękniejszych pastelowych salonów Werandy – te wnętrza Cię zainspirują!

pastelowy salon

Krągłości, pastelowy błękit i pudrowy róż – sposób na przytulne i kobiece mieszkanie

Połączenie błękitu z pudrowym różem wprowadziło do wnętrza świeżość i dużo pozytywnej energii. Co więcej, odcienie w pastelowym mieszkaniu dobrano tak, by idealnie współgrały z meblami vintage, np. komodą w salonie. Subtelne kolory stanowią piękne tło dla dodatków. Pamiątki, grafiki, kwiaty i książki to elementy, które nie tylko dekorują wnętrze, ale też oddają charakter właścicielki.

Warto zwrócić uwagę na wyspę kuchenną, która wyróżnia sią niezwykle oryginalną nogą. – To był przebłysk! Nie mogłyśmy znaleźć pomysłu na wyspę i długo wokół niej budowałyśmy różne koncepcje. Główna myśl pojawiła się, kiedy stwierdziłyśmy, że koniecznie drewno musi przełamać kolor. No i mamy to! Lubię takie momenty, gdy nasza wyobraźnia naprawdę nie ma ograniczeń i z naszych narad wychodzą takie piękne rzeczy – opowiada Hanna Pietras. We wnętrzu pojawiły się modne obłości. Krągłości dodały lekkości i płynności przestrzeni. Pozwoliły wizualnie powiększyć nieduże mieszkanie. Jak mówi Hanna Pietras – najpiękniejsze jest w nich to, że dodają wnętrzu charakteru i eklektycznego powiewu.

Pastelowe mieszkanie jest ciepłe, przytulne i eleganckie, a to za sprawą użytych materiałów: forniru dębowego, spieku kwarcowego na blatach i ścianie w kuchni oraz parkietu dębowego. Dekoracyjnym dodatkiem, który pojawia się w różnych strefach tego wnętrza są strukturalne tapety. To wszystko sprawia, że wnętrze jest spójne i stanowi piękną całość w eklektycznym wydaniu.

Projekt wnętrza: Hanna Pietras, Aleksandra Pluta, hannapietras.com

Zobacz też: Pastelowe dodatki do domu – jak urządzić salon, kuchnię i sypialnię w pastelowych kolorach?

Opracownie: redakcja
Zdjęcia i stylizacja: Follow The Flow Studio

pastelowe kolory w sypialni