mieszkanie w stylu francuskiej kamienicy

Mieszkanie w stylu francuskiej kamienicy – przytulne wnętrza od pracowni BBHome

Stylowe i przytulne

Mieszkanie na Żoliborzu, zaprojektowane przez Agnieszkę Pudlik z pracowni BBHome, jest hołdem złożonym klasyce wywodzącej się z francuskich kamienic. Przytulne wnętrze koi zmysły dużą ilością naturalnego światła i przyjemnymi dla oka, stonowanymi barwami. Eleganckie sztukaterie i szarości podkreślają urok prawie 100-metrowej przestrzeni.

Żoliborz to jedna z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Na jednego mieszkańca przypada tu największa powierzchnia zieleni w stolicy. Właśnie w klimacie tej szczególnej lokalizacji tkwiła siła, która jak magnes przyciągnęła właścicielkę apartamentu. Osobisty azyl młodej singielki zaprojektowała Agnieszka Pudlik z pracowni BBHome. Inspiracją był styl francuskiej kamienicy, elegancja, która nigdy nie wyjdzie z mody.
 

mieszkanie w stylu francuskiej kamienicy

Mieszkanie w stylu francuskiej kamienicy – ponadczasowe, przytulne i eleganckie

Przytulne i funkcjonalne mieszkanie o 100-metrowej powierzchni wyróżniają: duża ilość naturalnego światła, przyjemne, stonowane barwy oraz eleganckie sztukaterie. Motywem przewodnim wszystkich pomieszczeń był ponadczasowa elegancja z akcentami światowego wzornictwa. Konsekwentnie zastosowana sprawiła, że mieszkanie tworzy harmonijną całość.

Salon otwarty na kuchnię wzbogacają designerskie meble i dodatki. Większość z nich pochodzi z salonu z wyposażeniem wnętrz BB Home. Uwagę zwraca piękny klasyczny stół Avangarde MILONI. Ten model, podobnie jak pozostałe kolekcje polskiej manufaktury, można zamówić w wielu opcjach wybarwienia, dowolnym wymiarze, a co za tym idzie, idealnie dopasować do wielkości wnętrza. Nowoczesny sznyt wnoszą kultowe już projekty Oskara Zięty – stołek Plopp i lustro Rondo.

mieszkanie w stylu francuskiej kamienicy bbhome

Stylowe detale, które dopełniają wystrój eleganckiego wnętrza

Deska francuska w przyszarzonym kolorze na podłodze, spieki bianco carrara na ścianach, czarno-biała mozaika w łazience oraz listwy ścienne i sufitowe w całym mieszkaniu, stworzyły spokojną i harmonijną całość. Dyskretne, wszechobecne szafy zostały ukryte w ścianach. W ten sposób Agnieszka Pudlik maksymalnie wykorzystała przestrzeń apartamentu. Meble gotowe oraz zaprojektowane na zamówienie, zestawiła ze sobą w taki sposób, by stworzyła perfekcyjny zestaw.

Projektantka zadbała o każdy, nawet najmniejszy detal. Uchwyty meblowe, grzejnik w salonie czy osłona klimatyzatora na tarasie zyskały należne sobie miejsce i zostały zrealizowane w ten sam staranny sposób, co reszta wyposażenia. Na uwagę zasługuje też nowoczesne oświetlenie, które pełni zarówno funkcjonalną, jak i dekoracyjną rolę.

Agnieszka Pudlik ceni eklektyczne zestawienia, zabawę detalami z różnych epok, aranżacje pełne swobody, bezpretensjonalne, ale też szykowne. Stworzone przez nią wnętrza mają wspólny mianownik, na który składa się wyrafinowana elegancja, współczesna lekkość i artystyczny luz. Projektantce udało się połączyć klasyczne detale z designerskim wyposażeniem. Po przyprawieniu tej mieszanki francuską nonszalancją, powstała aranżacja pełna szyku, przypominająca wnętrza najpiękniejszych haussmanowskich kamienic znad Sekwany.

Więcej zdjęć z sesji mieszkania w stylu francuskiej kamienicy zobaczysz w galerii zdjęć

Projekt wnętrza i stylizacja: Agnieszka Pudlik, www.bbhome.pl
Zdjęcia: Michał Mutor