nowoczesny i przytulny dom

Dom w Węgrzcach – przytulne, nowoczesne wnętrza z industrialnymi elementami

Styl nowoczesny

Czy nowoczesny dom może być przytulny? Zobaczcie wnętrza domu jednorodzinnego w Węgrzcach zrealizowane przez pracownię architektoniczną Studio4Design i przekonajcie się.

Nowoczesny i przytulny dom w Węgrzcach

Nowoczesne wnętrza mogą być naprawdę przytulne. Udowodniła to realizacja architektki Ekateriny Marzec z krakowskiej pracowni Studio4Design. W 240-metrowym domu w Węgrzcach projektantka stworzyła przestrzeń z industrialnymi elementami, którą ociepliła cegłą i naturalnymi dodatkami. Spełniła również marzenia klientów o wystroju wnętrz z elementami nawiązującymi do lat 60. i 70. Aby maksymalnie otworzyć przestrzeń domu zrezygnowała z podziałów pomiędzy pomieszczeniami. To rozwiązanie optycznie powiększyło wnętrze oraz dało właścicielom poczucie swobody. W całym domu zrezygnowano też z ukrytych szafek oraz ciężkich zabudów. 

W salonie urządzonym w stylu loftowym przede wszystkim czuć harmonię i spokój. Cała rodzina może wygodnie rozsiąść się na dużym narożniku, który wyznacza strefę wypoczynku. Domowego ciepła dodaje czerwona cegła na ścianie w przedpokoju, który od części dziennej oddzielono ścianą. Tę przegrodę z jednej strony dekorują zdjęcia i obrazy przestawiające historię rodzinną właścicieli domu, z drugiej strony (przy stole jadalnianym) zdobi plakat z Fridą Kahlo – ulubioną artystką klientów. Parter ma ponad 120 mkw, ale siedząc na kanapie zupełnie tego nie czujemy. Oryginalny betonowy sufit, ściana za telewizorem oraz drewniane elementy wizualnie wydzielają tę część tworząc przytulną przestrzeń wypoczynkową.

Wystrój w stylu loftowym – cegła, beton i drewno

W całym domu w Węgrzcach pracownia Studio4Design starała się zastosować jak najwięcej naturalnych materiałów wykończeniowych, takich jak cegła, beton, drewno i metal. Są to elementy typowe dla stylu loftowego – surowe i nieobrobione, mimo tego we wnętrzach nie czuć chłodu. Wprost przeciwnie. Jest tak komfortowo, że mamy ochotę rozsiąść się na kanapie z ciepłą herbatą w dłoni, zapalić ogień w kominku i zanurzyć się w lekturze ulubionej książki albo urządzić sobie seans filmowy z klasykami dawnego kina.
 


Funkcjonalna kuchnia z industrialnym charakterem

W kuchni liczy się przede wszystkim funkcjonalność: duże okna wpuszczają do środka sporo światła dziennego, wygodne blaty, które „wchodzą” aż pod okna zastępując parapety, tworzą wygodne miejsce do wspólnego gotowania, a zabudowa kuchenna skrywa wiele miejsca do przechowywania. Architektka wykorzystała tutaj każdy centymetr przestrzeni nie zapominając też o eleganckim wystroju. Surowe drewno pięknie połączyła z czarnymi industrialnymi elementami oraz turkusowymi płytkami podłogowymi.
 


Czarna łazienka – pomysł na ciekawą aranżację wnętrza

W całym domu utrzymano spójną kolorystykę w odcieniach szarości, bieli i drewna. Jednak właścicielom zależało na wprowadzeniu kilku mocniejszych akcentów. Idealnymi przestrzeniami, by zrealizować ich pomysły okazała się łazienki – w tej na parterze pojawiły się czarne płytki, natomiast łazienkę na piętrze ozdobiły akcenty w kolorze butelkowej zieleni.

Łazienka na parterze to świetny przykład tego, jak ciekawie można zastosować czarny kolor w aranżacji wnętrza. Piękne heksagonalne płytki z wytłoczonym wzorem tworzą dekoracyjną ścianę i nadają całej przestrzeni niebywałej elegancji. Aby podkreślić nastrój panujący w łazience na czarno pomalowano też ścianę z drzwiami oraz wybrano czarną ramę okienną. Wnętrze ocieplają drewniane elementy zastosowane na suficie – nawiązują do wystroju całego parteru – oraz dekoracyjny wzór z drewnopodobnych na ścianie. Te same płytki ułożono w jodełkę na podłodze.

 


Zielona łazienka w nowoczesnym domu

Drugi mocny akcent kolorystyczny pojawia się w łazience na piętrze. Wnętrze, mimo że wyraziste, jest aranżacyjnie spójne z wystrojem całego domu. Architektka Ekaterina Marzec zaproponowała tutaj płytki ścienne w przepięknym odcieniu butelkowej zieleni. Ten wyrazisty akcent połączyła z ciemnymi, drewnopodobnymi płytkami oraz czarną, metalową obudową prysznica.

W obu łazienkach, jak i w całym nowoczesnym domu Węgrzcach, został przemyślany każdy szczegół: balans kolorów, tekstura materiałów, ułożenie wzorów, wybór dekoracji i dodatków. Pojawiły się też ciekawe rozwiązania, które dodają aranżacji designerskiego sznytu, takie jak lustro łazienkowe wycięte w kształcie heksagonów.

Kontakt do pracowni Studio4Design: studio4design.pl

MATERIAŁ PARTNERA