nowoczesne mieszkanie z klimatem

To mieszkanie jest pełne kolorów i pozytywnej energii! Nowoczesny klimat podkreślają odważne kontrasty. Zobaczcie projekt pracowni Pokojowo

Styl nowoczesny

Te wnętrza emanują pozytywną energią. Mieszkanie zaprojektowane dla młodych dziennikarzy przez Pawła Liszewskiego z pracowni Pokojowo zachwyca udanymi połączeniami barw i faktur oraz, mimo że wiele się w nim dzieje, konsekwencją i spójnością.

Jest modne, odważne i bardzo kolorowe. 70-metrowe mieszkanie w Kielcach robi wrażenie już po przekroczeniu progu. Zlokalizowanie w nowym budownictwie, w pobliżu lasu, stało się wymarzonym domem dla pary młodych dziennikarzy. Dwa tarasy wpuszczają do środka mnóstwo dziennego światła, które wydobywa piękne barwy, takie jak pastelowe błękity i róże oraz nasycone odcienie czerwieni i granatów.
 


Wnętrza pełne kolorów i pozytywnej energii

Odchodzimy od bieli. To hasło przewodnie całej aranżacji. Takie słowa usłyszał od właścicieli Paweł Liszewski, gdy zgłosili się do niego po projekt wymarzonego lokum. Nie boi się wyzwań i odważnych rozwiązań, więc chętnie podjął się tego zadania.

– Jestem wielbicielem eklektyzmu i kiedy to tylko możliwe staram się łączyć style z różną intensywnością. Wiele oczywiście zależy od odwagi inwestora. W tym przypadku właściciele całkowicie mi zaufali. To nasza druga wspólna realizacja, więc doskonale wiedzą, jak pracuję. Kompletne zaufanie inwestorów dało mi możliwość swobodnego projektowania. Punktem wyjście była dla nas zabawa pastelowymi kolorami i kontrastami – mówi projektant, który aranżacją wnętrz zajmuje się od 2009 roku. Pracownia Pokojowo, którą współtworzy, to jednak znacznie więcej niż biuro projektowania wnętrz. To również autorska galeria sztuki, pracownia malarska, showroom, w którym zobaczymy ekspozycję mebli oraz lamp polskich i zagranicznych marek oraz wzorcownia, w której uzyskacie pomoc na przykład w wyborze odpowiedniej tapicerki do swojej wymarzonej sofy czy dopasowaniu obicia mebli do pozostałych sprzętów w domu. Miejsce pełne inspiracji stworzono z myślą o tym, byśmy pięknie mieszkali.

 

Nowoczesne mieszkanie z klimatem

Mieszkanie urządzono nowocześnie, ale zarazem bardzo przytulnie. Paweł połączył różne inspiracje w zgrabną, funkcjonalną całość. – Projektując wnętrze inspirowałem się stylem art déco (stąd geometryczne motywy, takie jak łuki na ścianach, czy eleganckie złote dodatki) oraz latami 70. XX wieku, do których nawiązuję przez odważne łączenie kolorów, proste i lekkie formy mebli, np. charakterystycznego fotela w sypialni oraz oczywiście lastryko pojawiające się w kuchni i łazience. Aranżując wnętrza prawie zawsze sięgam do stylu kojarzonego z Bauhausem, ponieważ jestem zwolennikiem funkcjonalności oraz prostych rozwiązań, które sprawiają, że przestrzeń jest nie tylko piękna, ale też wygodna dla domowników.
 

Niebieska kuchnia, pastelowa sypialnia i pomarańczowa łazienka

W mieszkaniu wiele się dzieje. Pomarańczowo-granatowy przedpokój już od progu wprowadza nas w klimat artystycznego wnętrza. Podświetlane lustro na tle geometrycznych wzorów na ścianie wygląda zupełnie jak dzieło sztuki. Modna, kolorowa kuchnia jest otwarta na salon. Pomiędzy niebieskimi szafkami, położono turkusowe kafle i okładzinę ze wzorem lastryko, które cały czas cieszy się wielką popularnością w aranżacji wnętrz. Złote elementy, takie jak okap, bateria umywalkowa, uchwyty i lampa wisząca nad stołem, dodają elegancji kuchennej aranżacji. Stół jadalniany z czarną, ryflowaną nogą, wyróżnia się nowoczesnym designem. Na jego drewnianym blacie zobaczymy ręcznie robioną ceramikę kieleckiej artystki Klaudyny Kozieł (do kupienia w klostore.pl).
 

niebieska kuchnia w mieszkaniu
Na stole ręczne wykonana ceramika Klaudyny Kozieł, która łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesnymi formami. Każdy egzemplarz jest unikatowy.Niebieski kolor szafek kuchennych powtarza się na ścianach w salonie, do różowej sofy w salonie nawiązuje łóżko w sypialni tapicerowane tkaniną w podobnym odcieniu, zaś o barwach ścian w przedpokoju przypominają pomarańczowe akcenty w łazience. W ten sposób wnętrza współgrają ze sobą. Poprzez powtórzenie tych samych kolorów i materiałów w różnych pomieszczeniach projektantowi udało się zachować spójność całego mieszkania.

Najspokojniejsza jest sypialnia. Nic dziwnego, w końcu to pokój, w którym szukamy wyciszenia i odpoczynku po całym dniu. Urządzono ją w pastelowych kolorach i udekorowano miękkimi tkaninami, które sprawiają, że wnętrze jest przytulne i sprzyja relaksowi. – W sypialni wykorzystałem sztukaterię naścienną charakterystyczną dla wnętrz dziewiętnastowiecznych kamienic – wspomina Paweł. Za pomocą sztukaterii na jednej i zabudowy meblowej aż do samego sufitu na drugiej ścianie, projektant optycznie powiększył niewielkie wnętrze.
 

nowoczesna łazienka z lastrykoW łazience królują lastryko i energetyczne, pomarańczowe akcenty. Strefę prysznicową wyłożono turkusowymi, kwadratowymi kafelkami – jednakowe pojawiały się pomiędzy szafkami w kuchni. – Moje ulubione miejsce w tym mieszkaniu to właśnie łazienka. Wprowadziłem do niej południowy klimat. W ten sposób powstało wnętrze, które przenosi mnie do Włoch, gdzie spędziłem sporą część mojego życia i które są mi wciąż bardzo bliskie – wspomina Paweł Liszewski.
 

Więcej zdjęć z sesji tego kolorowego mieszkania z nowoczesnym klimatem zobaczycie w galerii zdjęć

Projekt wnętrza i stylizacja: Paweł Liszewski, Pracownia Pokojowo
projektowanieliszewski.pl

Tekst: Agata Baca
Zdjęcia: Tomasz Suszczyński, Soft-Light Studio