projekty rezydencji

Efektowne, nowoczesne i bardzo funkcjonalne – 5 projektów nowoczesnych rezydencji

Rezydencje

Z czym kojarzy się rezydencja? Z pewnością nie jest to zwykły dom. W naszej wyobraźni taka nieruchomość jest najczęściej otoczona sporym i pięknym ogrodem, a jej metraż nieco wykracza ponad typowe 200 metrów kwadratowych.

Również sama prezencja bryły budynku niesie ze sobą skojarzenia związane z szykiem i elegancją. Jak ta definicja wygląda w praktyce w dzisiejszych czasach? Z pewnością jest o wiele szersza niż dawniej.

Nowoczesna rezydencja „Nad Łąkami”

Dom w kształcie litery „L” z wykorzystaniem dachu dwuspadowego daje spore możliwości aranżacyjne. Widać to chociażby w odniesieniu do proponowanego przez pracownię Domoweklimaty.pl układu pomieszczeń w projekcie „Nad Łąkami”. Całkowita powierzchnia użytkowa? Blisko czterysta metrów kwadratowych! Jak na gotowe rozwiązanie, jest to naprawdę okazały przykład – zazwyczaj tak duże nieruchomości są tworzone na indywidualne zamówienie.

nowoczesna willa
Projekt domu Nad Łąkami 372.90m²

 

Tutaj inwestorzy mają rozwiązanie podane na tacy, a do tego niesamowicie funkcjonalne. Dwa przestronne salony na parterze, obszerny taras, dwustanowiskowy garaż, dwa gabinety, kuchnia i dwie łazienki to dopiero początek. Na wyższej kondygnacji znajduje się trzypokojowe, osobne mieszkanie z własną garderobą i łazienką. Oprócz tego znalazło się tam miejsce dla czterech kolejnych sypialni, dużego hallu i dwóch łazienek ogólnodostępnych. To idealny pomysł na rezydencję dla rodziny wielopokoleniowej lub dla osób, które lubią często przyjmować gości.

Piękna, monolityczna bryła – projekt „Hornet III”

Czy rezydencja musi być ogromna? Dzisiejsze podejście do budownictwa mocno weryfikuje ten pogląd i domów takich jak „Nad Łąkami” powstaje coraz mniej – głównie ze względu na uwarunkowania międzyludzkie oraz koszty utrzymania. Dlatego jako synonim pięknej, nowoczesnej i wpadającej w oko bryły można ukazać propozycję o nazwie „Hornet III”, niespełna dwustumetrową.

projekty willi
Projekt domu Hornet III 173.95m²

 

Oprócz prostej fasady, zwieńczonej czterospadowym dachem o kącie nachylenia 30 stopni, przyszły mieszkaniec ma do dyspozycji wszystkie najpotrzebniejsze pomieszczenia. Ponownie garaż jest dwustanowiskowy, scalony z nieruchomością. Dwa salony zostały zastąpione jednym, lecz za to połączonym z kuchnią w modnej koncepcji open space. Jedna łazienka umiejscowiona została na parterze, zaś dwie kolejne na piętrze, gdzie znalazła się również pralnia. Ciekawym miejscem jest strych o powierzchni ponad pięćdziesięciu metrów. Ponadto piętro obfituje w cztery ustawne pokoje, w tym jeden z garderobą i prywatną łazienką.

projekty rezydencje
Projekt domu Verona 153.16m²

Tu zechcesz zamieszkać – „Verona”

Aż trzy warianty projektu o nazwie „Verona” są synonimem letniej rezydencji z klasą. Jej powierzchnia to niespełna 150 metrów kwadratowych, ale za to we w pełni funkcjonalnej odsłonie. Na tyle, że z powodzeniem można zostać tu przez cały rok, ciesząc się komfortowym wnętrzem i piękną bryłą budynku. Cztery pokoje, kuchnia z salonem, przemyślany ciąg komunikacyjny i garaż na dwa auta to główne wyznaczniki tego projektu. Oprócz tego do dyspozycji jest też pomieszczenie techniczne, spiżarnia, garderoba i dwie łazienki. Wliczając w to spory taras – czego trzeba więcej?

projekt domu dworek
Projekt domu Dwa Światy II 239.01m²

Duży dworek „Dwa Światy II”

Pracownia Domowe Klimaty ma w zanadrzu też nieco bardziej klasyczne rozwiązania. Jeśli inwestor jest fanem dawnych, polskich rezydencji, czyli dworków, to „Dwa Światy II” powinny idealnie wpisać się w jego zainteresowania. Oczywiście najważniejszym punktem jest wejście do domu – po schodach, z uwzględnieniem dwóch kolumn po boku. Taką nieruchomość warto osadzić na działce nieco cofniętą, z odpowiednio przygotowanym, reprezentacyjnym podjazdem. Również wielospadowy dach wraz z charakterystycznymi półokrągłymi oknami buduje niepowtarzalny klimat. A wewnątrz? Nowoczesny dom z otwartym salonem i wszystkimi potrzebnymi pomieszczeniami!

projekty rezydencje
Projekt domu Tajemniczy Ogród 286.56m²

Spora rezydencja pod miastem, czyli „Tajemniczy Ogród"

Na koniec tego zestawienia prezentujemy bardzo okazały, bo prawie trzystumetrowy dom. Podobnie jak poprzednia propozycja, ta również ma charakter dworku.

Co prawda kolumnada jest tu nieco bardziej okazała, ale już po samej fasadzie widać, że nieruchomość jest o wiele nowocześniejsza. „Tajemniczy Ogród” jest zatem kompromisem pomiędzy powrotem do korzeni a współczesnością. W środku centralny punkt stanowi przestronny taras o powierzchni niemal 50 metrów, połączony bezpośrednio z holem dodającym kolejne 15 metrów przestrzeni, a także tarasem.

Poddasze użytkowe zostało zaprojektowane tak, że nieruchomość świetnie się sprawdzi w roli podmiejskiej rezydencji, w której śmiało można przyjmować gości. Pozostałe aspekty tej propozycji w niczym nie odbiegają od klasycznego, nowoczesnego budownictwa.

Inwestorzy, którzy pragną się wyróżnić na rynku nieruchomości, a także ci, którzy po prostu potrzebują więcej miejsca, decydują się na postawienie rezydencji. Dostępnych projektów nie brakuje, jest zatem w czym wybierać.

Materiał partnera: domoweklimaty.pl