Czy basen stelażowy można dopasować do rozmiaru ogrodu? Oczywiście!

Ogrody małe i duże

Baseny stelażowe ogrodowe są bardzo popularne, zwłaszcza wśród osób, które na swojej działce nie mogą wykonywać głębokich wykopów. Dzięki nim mogą cieszyć się ochłodzeniem w upalne letnie dni, a nawet pływać bez konieczności odwiedzania publicznych basenów. Ważny jest wybór odpowiedniej wielkości basenu stelażowego, by mogło z niego korzystać kilka osób jednocześnie. Jak dopasować basen do rozmiaru naszego ogrodu? Sprawdź praktyczne porady.

Baseny stelażowe – jak dobrać rozmiar?

Przy wyborze basenu należy wziąć pod uwagę warunki panujące w naszych ogrodach. Wiadomo, że basen stelażowy oprócz miejsca na sam stelaż potrzebuje również przestrzeni wokół. Dzięki temu będziemy mogli do niego wejść bez poczucia dyskomfortu. Wokół stelaża musi pozostać około 2-3 metrów wolnej przestrzeni. To minimalna ilość miejsca, która jest nam potrzebna. Oczywiście podczas stawiania basenu stelażowego nie możemy przegospodarować całego ogrodu, dlatego basen stelażowy powinien być dopasowany do jego kształtu i rozmiaru.

Małe baseny na stelażu

W mniejszych ogrodach najlepiej sprawdzą się baseny stelażowe małe, najlepiej takie, które posiadają okrągły kształt. Są bardziej kompaktowe i łatwiej usadowić je na działce. Baseny stelażowe małe okrągłe możemy ustawić nawet w rogu ogrodu, dzięki temu nie będą przeszkadzały w codziennym wypoczynku. W ten sposób możemy wygospodarować również miejsce na altankę lub wiatę garażową. Baseny stelażowe małe w sklepie Dollo dostępne są w szerokości od 2 do około 3 metrów. Są odpowiednie dla maksymalnie dwóch osób dorosłych. Jeśli marzymy o basenie szybkim do złożenia i rozłożenia, to baseny stelażowe małe o takiej szerokości są najlepszym wyborem. Cała oferta znajduje się pod tym adresem: Baseny stelażowe w sklepie internetowym Dollo.pl.

Baseny stelażowe duże

Rozmiary basenów ogrodowych są bardzo różne, wahają się od 2 metrów szerokości nawet po 6 metrów długości. Tanie baseny stelażowe również mogą mieć duże rozmiary, ale jeśli zależy nam na wysokiej jakości wykonania, warto wybrać model, który będzie znacznie bardziej wytrzymały, a tym samym droższy. Tanie baseny na stelażu, szybkie do składania sprawdzą się na weekendowy relaks w wodzie w trakcie ładnej pogody. Jeśli jednak chcemy w nim pływać, basen powinien być większy. Baseny Bestway stelażowe proponują prostokątne modele o szerokości 3 metrów i długości nawet 6 metrów, w których na pewno będziemy czerpać przyjemność z pływania. Baseny stelażowe ogrodowe powinniśmy wybierać więc również do naszych potrzeb. Jeśli chcemy, by w basenie kąpały się również nasze dzieci, to warto wybrać niższe baseny stelażowe, o głębokości maksymalnie 90 cm. W takim basenie nasze pociechy na pewno poczują się komfortowo oraz bezpiecznie.

Jak wybrać dobrej jakości basen stelażowy?

Baseny stelażowe wybierajmy z dozą rozsądku. Jeśli będziemy z nich korzystać głównie my, to nie warto inwestować w bardzo duże baseny stelażowe prostokątne. Wystarczy nam basen stelażowy okrągły, w którym swobodnie popływamy w pojedynkę. Przy większej liczbie osób, warto pomyśleć nad basenem prostokątnym o większych wymiarach. Dobrym rozwiązaniem będzie również znalezienie odpowiedniego basenu dla naszych maluchów. Może okazać się, że dla dzieci będzie potrzebny osobny basen, by zarówno najmłodsi, jak i dorośli, mieli swoje miejsce odpoczynku. Dzieci pod czujnym okiem rodziców będą mogły bawić się w basenie stelażowym okrągłym o mniejszej głębokości, a my w wolnej chwili popływamy w basenie o prostokątnym kształcie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając basen stelażowy?

Baseny stelażowe bez względu na swoją wielkość powinny być przede wszystkim praktyczne oraz odpowiednio wykonane. Wybierajmy sprawdzone baseny stelażowe, które posiadają stelaż wykonany ze stali nierdzewnej, a także mocne poszycie z PVC, odporne na promienie UV i rozdarcie. Dzięki temu basen stelażowy posłuży nam znacznie dłużej. Warto również dobierać baseny stelażowe w zestawie z pompą oczyszczającą wodę oraz z pokrywą na basen i wymiennymi filtrami. Dzięki temu zyskamy pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Materiał Partnera
Dollo.pl