5 punktów idealnego przyjęcia w ogrodzie dla rodziny i przyjaciół

5 punktów idealnego przyjęcia w ogrodzie dla rodziny i przyjaciół

Ogrody małe i duże

Lato to idealny czas na organizowanie imprez w ogrodzie. Doradzimy Ci, jak przygotować wydarzenie, które Twoi znajomi na pewno będą długo wspominać.

reklama
jak urządzić garden party

1. Wysłanie zaproszenia z wyprzedzeniem będzie miłą niespodzianką

Wyślij z wyprzedzeniem zaproszenia do swoich gości, aby mogli zaplanować sobie to wyjście. Idealne są 2-4 tygodnie przed Twoim przyjęciem w ogrodzie. Na zaproszeniu podaj miejsce, datę, wskaż jak się ubrać i czego się spodziewać. Pamiętaj, aby podać informacje o jedzeniu i piciu oraz dodać informację o tym, jak dostać się na miejsce. Aby ułatwić gościom dojazd podaj informację o przystanku autobusowym, dodaj mapę lub krótko opisz podróż kierowcom. Powiadom gości, gdzie mogą spać, jeśli wydarzenie będzie trwać do późnej nocy.

2. Sukienka, kostium czy dres – jak się ubrać na przyjęcie w ogrodzie

Czy jest to klasyczne przyjęcie, a może planujesz jakieś wyjątkowe wydarzenie? Twoi goście mogą założyć codzienne ubrania, wieczorową stylizację, a nawet wybrać specjalne kostiumy. Nie ma ograniczeń dla Twojej wyobraźni! Ale pamiętaj o tym, że goście, aby dostosować się do dress codu, muszą wiedzieć o nim co najmniej 14 dni przed imprezą, aby mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie.

3. Wygodne meble ogrodowe i dekoracje ucieszą oko 

W zależności od liczby gości przygotuj wystarczającą ilość krzeseł i stołów. Jeśli wszystko pójdzie gładko, Twoja impreza z pewnością przedłuży się do późnej nocy, więc przygotuj światła. Bardzo nowoczesne, wysokie pochodnie podkreślą wyjątkowy nastrój przyjęcia. Połóż świece na stole. Nie zapomnij też o dekoracjach i spróbuj ujednolicić styl imprezy.

Czasami gościom może być zimno wieczorem, dlatego przygotuj koce i połóż miękkie poduszki na krzesła. Jeśli w tym okresie jest zbyt gorąco lub deszczowo, umieść namiot imprezowy w ogrodzie. Ochroni gości przed zimnym wiatrem, deszczem lub pozwoli ukryć się przed natrętnym słońcem.

jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie

4. Wraca moda na gry towarzyskie 

Pomyśl o tym, jakie jedzenie i napoje podasz, gdzie zorganizujesz miejsce na zabawę, a także jakie rozrywki zapewnisz gościom podczas przyjęcia w ogrodzie. W jaki sposób możesz ich zabawić? Gry towarzyskie są odpowiednie na późne popołudnie lub wieczór, kiedy goście są bardziej zrelaksowani i mogą sobie pozwolić na większą swobodę. Zobaczysz ile dają radości. 

Dla spokojniejszych przygotuj pétanque. Dusze towarzystwa na pewno docenią konkursy śpiewu lub tańca. Nie bój się zorganizować małpiego gaju w ogrodzie, przygotować zawodów „skakania w worku”, pantomimy lub lubianego przez wszystkich twistera. Twoi przyjaciele na pewno nie będą się nudzić!

5. Burger nie tylko z wołowiną, ale też z warzywami

Bez smacznego jedzenia po prostu nie ma przyjęcia. Jeśli więc nie masz pewności, jakie posiłki preferują Twoi goście, zapewnij im odrobinę wszystkiego. Uwzględnij potrzeby wegetarian, ale nie zaniedbuj też zdeklarowanych mięsożerców. Na stole umieść sałatki warzywne i mnóstwo owoców. Na przyjęciu w ogrodzie możesz postawić czekoladową fontannę, w której goście będą zanurzać owocowe smakołyki. Na obiad przygotuj potrawy z grilla. Zorganizuj mięsną ucztę, a dla wegetarian przygotuj grillowane sezonowe warzywa. Posłużą i jako przystawka, i jako całkowicie oddzielne dania.

Materiał partnera