zadaszenie tarasu

Eleganckie zadaszenie tarasu – jakie wybrać?

Ogrody małe i duże

Gdzie spędzamy najwięcej czasu w okresie wiosenno – letnim? Oczywiście na tarasie! Dlatego warto zadbać nie tylko o to, by był przytulnie urządzony, ale także odpowiednio zadaszony, by nagła zmiana pogody nie zakłóciła naszego odpoczynku.

reklama
zadaszenie tarasu

Jak osłonić taras przed deszczem i wiatrem?

Wiele osób traktuje ogród jako zieloną oazę i miejsce, w którym może się zrelaksować, ale taras jest czymś więcej. Taras to przedłużenie naszego domu. Urządzając tę przestrzeń zadbajmy więc o to, aby był nie tylko przytulny, ale także funkcjonalny, aby zmiana pogody – nagły wiatr lub deszcz nie zmuszały nas do przerwania odpoczynku lub spotkania z rodziną i znajomymi w ogrodzie.

Jak osłonić taras? Z pomocą przychodzi Tarasola. To coś więcej niż zwykła pergola. Tarasola to kompleksowe i eleganckie rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią oryginalny design połączony z nowoczesną technologią.

jak osłonić taras przed deszczem i wiatrem


Większość modeli wyposażono w szereg udogodnień technicznych pozwalających na automatyczne sterowanie przy pomocy pilota lub smartfona. Istnieje również możliwość wzbogacenia zadaszenia o oświetlenie punktowe, zmieniające kolor listwy LED, system audio, promienniki ciepła oraz czujniki deszczu, wiatru i śniegu.

Dodatkowymi elementami wyposażenia są rolety boczne, czyli screenery. Stanowią ochronę nie tylko przed chłodnym powietrzem, natrętnymi owadami, ale także chronią naszą prywatność przed spojrzeniami sąsiadów, tym samym umożliwiając swobodę i spędzanie długich letnich wieczorów w pięknym otoczeniu kwitnącego ogrodu. Jeśli chcemy się osłonić od warunków atmosferycznych, ale zachować widoki, najlepszym rozwiązaniem będą przesuwne, szklane panele.

Eleganckie zadaszenie tarasu – jakie wybrać?

Oczywiście, nowoczesna Tarasola niekonieczne musi być naszpikowana elektroniką. Eleganckim, a przy tym praktycznym i prostym rozwiązaniem, które warto wybrać, jest inspirowany drewnianymi pergolami model Wave. To lekkie i solidne zadaszenie, oparte na solidnej aluminiowej konstrukcji, obsłużymy manualnie za pomocą sznura.

Tarasola Wave jest ekonomiczna, łatwa w utrzymaniu i nie wymaga corocznych konserwacji. A jeśli marzy nam się, aby jeszcze bardziej przypominała drewnianą pergolę, to konstrukcję z aluminium możemy pomalować drewnopodobnym lakierem.

Zadaszenie doskonale chroni  taras przed czynnikami atmosferycznymi, a wykorzystana do przykrycia dachu tkanina układa się w oryginalną, lekką i dekoracyjną falę. Wystarczy wybrać wygodne meble i cieszyć się błogim, niezakłóconym odpoczynkiem.

eleganckie zadaszenie tarasu
zadaszenie tarasu tarasola
jakie zadaszenie tarasu wybrać

Taras jako przedłużenie salonu

Tarasola Elegancy to klasyczne i eleganckie zadaszenie tarasu, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, jest łatwe w obsłudze i praktyczne w użytkowaniu. Spełni oczekiwania wszystkich, którzy szukają stylowych oraz komfortowych rozwiązań. Tarasola Elegancy zmieni nasz taras w dodatkowe pomieszczenie, przedłużenie salonu, tworząc idealne miejsce do wypoczynku, przyjęć albo rodzinnych obiadów.

Zadaszenie, oprócz walorów estetycznych, ma wiele zalet użytkowych m.in. chroni przed słońcem, wiatrem oraz deszczem. Nowoczesny, wytrzymały materiał wykorzystany do przykrycia dachu umożliwia łatwą konserwację i nie nagrzewa się nawet w najbardziej słoneczne dni, a do jego wyczyszczenia wystarczy nam wilgotna ściereczka. Starannie dobrane elementy dodatkowe sprawią, że nasz taras będzie funkcjonował od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

ARTYKUŁ PARTNERA: Tarasola
Tarasola.PL