meble z technorattanu czy warto je wybrać

Meble z technorattanu — czy warto je wybrać?

Ogrody małe i duże

Zestaw wypoczynkowy w ogrodzie to komplet mebli, który szybko docenisz. Przyda Ci się, kiedy będziesz chciał zorganizować grilla, urządzić rodzinny obiad czy w spokoju poczytać książkę. Takie wyposażenie ogrodowe może powstawać z różnych materiałów, ale ostatnio coraz większą popularnością cieszy się technorattan. Oto powody, dla których warto rozważyć zakup mebli technorattanowych!

1. Praktyczność

Technorattan to tworzywo sztuczne, które imituje naturalny surowiec – rattan. Produkuje się go z włókien polietylenowych lub z poliuretanu. Właśnie dlatego tak dobrze sprawdza się pod gołym niebem.

Ogrodowe meble z technorattanu są łatwe do utrzymania w czystości. Nawet jeśli zdarzy się, że zostaną pobrudzone rozlanym napojem, błotem, ziemią, trawą, to usunięcie plam nie będzie kosztowało wiele wysiłku, gdyż zanieczyszczenia nie wnikają w głąb tworzywa. Ponadto meble te są lekkie, dlatego można szybko i bez problemu je przestawiać. Atutem technorattanu jest również jego gładka, przyjemna w dotyku powierzchnia.

2. Odporność na czynniki atmosferyczne

Technorattan to solidne, wytrzymałe tworzywo. Dlatego idealnie sprawdza się do produkcji mebli ogrodowych.

Wybierając takie wyposażenie do ogrodu, nie musisz się martwić, że po jednym sezonie użytkowania spiszesz je na straty. Technorattan jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Nie szkodzi mu wilgoć, deszcz, a także promieniowanie UV – meble nie zmienią swojego wyglądu nawet wtedy, kiedy przez dłuższy czas będą padały na nie promienie słoneczne.

3. Różnorodność mebli

W sklepach znajdziesz całe mnóstwo mebli z technorattanu. Sprawdzą się one podczas urządzania ogrodu, ale też tarasu czy werandy.

Jeśli szukasz mebli, które umożliwią Ci ucztowanie w gronie bliskich i znajomych, możesz wybrać zestaw jadalniany. Składa się on z dość dużego stołu i wygodnych krzeseł. Natomiast jeśli szukasz mebli do wypoczynku, wybierz sofę, fotel z podnóżkiem i mały stolik z technorattanu.

4. Modny design

Meble z technorattanu mają niepowtarzalny urok, wiernie odwzorowują naturalny surowiec i wyróżnia je efektowna, pleciona tekstura. Mają dość uniwersalną formę, jednak świetnie pasują do ogrodów urządzonych w stylu boho.

Można wśród nich znaleźć proste meble o geometrycznych kształtach oraz krzesła i fotele zakończone opływowymi, zaokrąglonymi krawędziami. Wszystko to sprawia, że takie wyposażanie sprawdzi się także w domu lub w ogrodzie zimowym. Meble technorattanowe można łączyć z wyrazistymi tekstyliami. Aby były ozdobą ogrodu, można na nich ułożyć miękkie, puszyste, kolorowe poduszki.

Materiał Partnera