Ogród gotowy na wiosnę – robimy porządki wokół domu

Ogród gotowy na wiosnę – robimy porządki wokół domu

Ogrody małe i duże

Jak zadbać o czystość wokół domu? Pomogą nam urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher. Dzięki nim nie tylko usuniemy uporczywe zabrudzenia, ale zamienimy też naszą pracę w dobrą zabawę.

reklama

Dbanie o czystość wokół domu może być bezwysiłkowe i wyjątkowo łatwe. Urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher potrafią usunąć w mig wyjątkowo uporczywe zabrudzenia. Nie istnieje prostsza metoda czyszczenia! Na co warto zwrócić uwagę wybierając takie urządzenie i jak prawidłowo nim pracować? Przed wyborem urządzenia warto zapoznać się z sugestiami i radami ekspertów marki Kärcher, którzy mają wiele doświadczenia w tej dziedzinie.

Jak wybrać myjkę ciśnieniową?

Przy wyborze urządzenia wysokociśnieniowego kierujmy się przede wszystkim parametrami technicznymi urządzenia. Dwa podstawowe to ciśnienie robocze (bar) oraz wydatek pompy (tłoczenie wody - l/h). Ciśnienie robocze to parametr określający siłę z jaką woda wypłukuje brud z czyszczonych powierzchni, a drugi parametr określa efektywność spłukiwania brudu usuniętego przez strumień z czyszczonej powierzchni. Większy wydatek wody oznacza bardziej efektywne mycie.

Nowa linia urządzeń Full Control marki Kärcher pozwoli nam uniknąć ryzyka uszkodzenia czyszczonej powierzchni zbyt wysokim ciśnieniem wody. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w tych urządzeniach mamy na pistolecie piktogramy, które pokażą nam jakie ciśnienie zostało wybrane i do jakich zastosowań jest ono odpowiednie.

Oprócz parametrów technicznych weźmy pod uwagę standardowe wyposażenie, które nabywa się wraz z myjką ciśnieniową oraz wyposażenie dodatkowe, które znacząco zwiększa możliwości zastosowań urządzenia.

porządki wokół domuCzym umyć samochód i otoczenie domu?

Gdy tylko okazjonalnie korzystamy z urządzeń wysokociśnieniowych do czyszczenia niewielkich obiektów: narzędzi, roweru czy do typowego mycia samochodu osobowego, odpowiednim rozwiązaniem jest zastosowanie modelu w klasie wydajności od K2 do K4 (pracuje z ciśnieniem roboczym do 120 bar i z wydatkiem tłoczenia do 400 l/h).

Do weekendowego mycia samochodu oraz do czyszczenia powierzchni, takich jak średniej wielkości podjazdy, tarasy, elewacje i ogrodzenia, Kärcher poleca urządzenia z ciśnieniem roboczym co najmniej 120 bar (klasa K5 i wyższa). Stosując dodatkowe wyposażenie (przedłużki, szczotki) zminimalizujemy czas i wysiłek związany z czyszczeniem.

Gdy czyścimy regularnie duże, mocno zabrudzone powierzchnie, powinniśmy sięgnąć po urządzenie w klasie wydajności K7 pracujące z ciśnieniem roboczym rzędu 150 bar i maksymalnie dużym wydatkiem tłoczenia. Wybór takiego urządzenia wysokociśnieniowego gwarantuje długi okres jego użytkowania oraz co dla nas równie ważne – zadowolenie z czystego otoczenia domu!
 

myjka ciśnieniowa


Akcesoria do zadań specjalnych, czyli jak doposażyć swoją myjkę

Myjka ciśnieniowa ma wiele różnych zastosowań, a dzięki korzystaniu z akcesoriów możemy znacznie go dodatkowo poszerzyć.

  • Do czyszczenia dużych powierzchni płaskich, zarówno poziomych jak i pionowych, takich jak taras, podjazd, ogrodzenie czy brama garażowa przyda się T-Racer T 550. Akcesorium posiada dwie dysze zamontowane na obracającym się śmigle, co aż dziesięciokrotnie zwiększa wydajność czyszczenia.
  • Posiadająca trzy dysze ciśnieniowe szczotka Power PS 40 to kolejny must have. Pozwala usunąć każdy, nawet najbardziej uporczywy, brud z powierzchni takich jak np. schody, taras, posadzka w garażu. Szczotkę wyposażono w ściągaczkę ułatwiającą zgarnianie brudnej wody, co znacznie ułatwia pracę.
  • Kolejnym przydatnym dodatkiem, w który warto wyposażyć myjkę jest WB 150 Szczotka Power. Stanowi ona połączenie przystawki T-Racer ze szczotką. Pozwala czyścić poziome i pionowe powierzchnie płaskie w czasie o ok. 30% krótszym niż za pomocą dyszy wysokociśnieniowej. Szczotkę Power polecamy do delikatnych, podatnych za zarysowanie powierzchni, np. karoserii samochodowej.

 

  • Do wyboru mamy także szeroką gamę lanc o różnorodnym zastosowaniu: od klasycznej lancy Vario-Power umożliwiającej płynną regulację strumienia wody, przez lancę Multi Power, wytwarzającą 5 różnych rodzajów strumienia, aż po lancę do specjalnych zastosowań czy trudno dostępnych miejsc (okien dachowych). Lanca teleskopowa o zasięgu od 1,20 m do 4 m jest przeznaczona do wygodnego czyszczenia miejsc znajdujących się poza zasięgiem tradycyjnych lanc np. wysokich murów czy elewacji zewnętrznej.
  • Zestaw do czyszczenia rur i rynien PC 20 to także przydatne uzupełnienie urządzenia wysokociśnieniowego. Przyda się m.in. do udrażniania odpływów, spustów i zablokowanych toalet.
  • Zestaw do piaskowania na mokro dzięki niemu możemy w łatwy sposób usunąć z czyszczonej powierzchni (kostki brukowej, cegły, stali, drewna, betonu) rdzę, stare powłoki farby czy lakieru.

Samochód, taras, schody – co możemy wyczyść myjką ciśnieniową?

Drewniany taras – brud oraz mech możemy łatwo zmyć za pomocą silnego strumienia wody, zaś do uporczywych zabrudzeń zalecamy dodatkowo środek czyszczącego przeznaczony do drewna 3 w 1 marki Kärcher, który rozpuści brud.

Namioty ogrodowe, markizy – namiot powinien być całkowicie rozłożony, a materiał napięty, następnie nakładamy pod niskim ciśnieniem uniwersalny środek czyszczący RM 555. Najlepiej pracować od dołu do góry. Dlaczego? Dzięki temu środek ma szansę dłużej zadziałać na brudną powierzchnię i łatwiej nam stwierdzić, które miejsca są już wyczyszczone. Na koniec spłukujemy oczyszczoną powierzchnię namiotu.

Schody zewnętrzne dysza rotacyjna skutecznie usunie brud nagromadzony w trudno dostępnych miejscach. Same schody najlepiej wyczyścić wspomnianą specjalną szczotką PS 40 Power. Usunie ona cały nagromadzony brud pozostawiając schody nieskazitelnie czyste.

Zablokowane rury myjka ciśnieniowa oraz specjalny zestawu akcesoriów do udrażniania rur marki Kärcher pomogą nam szybko opanować ten problem. Wystarczy wsunąć w zatkaną rurę wąż z dyszą do oczyszczania rur. Dysza opłukuje rurę i przetyka ją. W przypadku mocno zatkanych rur zaleca się powtórzyć czyszczenie kilka razy.

Okna połaciowe – czyszczenie znajdujących się wysoko okien jest zazwyczaj problematyczne. Tutaj też przyjdzie nam z pomocą myjka ciśnieniowa wyposażona w specjalną lancę teleskopową, która pozwala dosięgnąć nawet do 4 metrów. Pasek na ramię umożliwia wygodne trzymanie lancy. Najpierw zaaplikujmy środek do czyszczenia szkła. Najlepszy będzie preparat do mycia szkła 3 w 1 marki Kärcher. A następnie dokładnie spłuczmy go za pomocą myjki.
 

urządzenia wysokociśnieniowe

 

Samochód – mycie auta myjką ciśnieniową to sama przyjemność. Zwłaszcza, że mamy tu do wyboru szereg przydatnych akcesoriów, np. obrotową szczotkę z miękką szczeciną idealną do czyszczenia powierzchni lakierowanych, szklanych, metalowych i z tworzywa sztucznego. Dodatkową zaletą jest ruchomy przegub (180°), który umożliwia właściwe ustawienie nachylenia szczotki do czyszczonej powierzchni. Z kolei specjalna szczotka do felg i kół dzięki miękkiej szczecinie nie rysuje powierzchni, równomiernie rozprowadza wodę i z łatwością dociera do najmniejszych szczelin.

Rower i drewniane meble w ogrodzie – wyczyścimy je za pomocą małych urządzeń wysokociśnieniowych K2 i K3 Full Control. K2 Full Control to najmniejsze z urządzeń tej linii, wyposażone jest w nową lancę Full Control Click Vario Power umożliwiającą trójstopniową regulację ciśnienia wody.

Materiał Partnera KÄRCHER
www.karcher.pl