inteligentny system stihl connected

Stihl Connected – inteligentny system, który podpowie Ci, jak dbać o urządzenia ogrodowe

Ogrody małe i duże

Jesteś użytkownikiem urządzeń ogrodowych? Pasjonujesz się nowoczesną techniką? Specjalnie dla Ciebie opracowaliśmy nowoczesny system STIHL CONNECTED.

stihl connected system inteligentnego sterowania


Ile to razy łapiemy się na tym, że zapomnieliśmy o przeglądzie technicznym samochodu, choć mamy tylko jeden! A przecież każde urządzenie napędzane silnikiem: czy to elektrycznym, czy spalinowym powinno być regularnie poddane serwisowi. Co zrobić, aby posiadane przez nas urządzenia do pielęgnacji zieleni zawsze były „w formie”? To prostsze niż myślisz, dzięki mobilnej innowacji firmy STIHL.

STIHL CONNECTED umożliwia właściwe i ekonomiczne wykorzystanie maszyny, a także analizowanie wykonanych przez nią zadań w ciągu dnia, miesiąca, roku. W ten sposób minimalizujemy koszty eksploatacji i unikamy niepotrzebnych napraw, wynikających z przekraczania sugerowanych przez producenta terminów wykonania przeglądów serwisowych. Nie jesteśmy narażeni na przykre niespodzianki i oszczędzamy swój czas. Nie trzeba robić notatek i zakładać grubych skoroszytów: STIHL CONNECTED zapamiętuje czas pracy urządzenia i dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie przeglądu serwisowego, czy wymiana oleju we właściwym czasie.

Ma wiele przydatnych funkcji – w chmurze systemu można nawet zapisywać dokumenty dotyczące zakupu i historii urządzenia. Właściciel maszyny otrzymuje indywidualne konto, na którym te dane są przechowywane i są do jego wglądu w każdej chwili. Dlatego warto korzystać ze wsparcia jakie daje STIHL CONNECTED, niezależnie czy zarządzasz profesjonalnie całą flotą urządzeń, czy używasz produktu marki STIHL sporadycznie, dbając o swój sad, ogród czy otoczenie domu.


System STIHL CONNECTED składa się z 3 powiązanych ze sobą elementów:


SIHL SMART CONNECTOR to rodzaj zasilanego baterią miniaturowego nadajnika, który po przytwierdzeniu do pilarki, kosy mechanicznej czy kosiarki przesyła informacje o czasie i parametrach pracy urządzenia poprzez połączenie bluetooth do smartfona, na którym musi znajdować się wcześniej pobrana aplikacja.

APLIKACJA STIHL CONNECTED, udostępniona do pobrania na urządzenie mobilne z systemem Android lub iOS to łącznik między nadajnikiem danych STIHL SMART CONNECTOR i znajdującą się w chmurze bazą, czyli portalem STIHL CONNECT PRO, gdzie informacje dotyczące użytkowania maszyn są magazynowane i poddawane analizie. Dane te można również przeglądać bezpośrednio z poziomu aplikacji na własnym smartfonie.

PORTAL STIHL CONNECT PRO to swoiste centrum monitorowania pracy urządzeń STIHL, w którym zebrane dane poddawane są analizie. Tu można zasięgnąć informacji o czasie pracy dowolnego urządzenia i planowanych rutynowych przeglądach oraz czynnościach serwisowych, by w razie potrzeby zaplanować wizytę w serwisie. Na podstawie danych GPS uzyskanych ze smartfonu można sprawdzić też lokalizację urządzeń. Portal znajduje się na https://connect.stihl.com. Należy się tam zarejestrować i założyć konto użytkownika – jest to bezpłatne.

aplikacja do urządzeń ogrodniczych STIHL

Polecamy system STIHL CONNECTED jako rodzaj współczesnego sztabu dowodzenia, który umożliwia bezpłatne monitorowanie własnych urządzeń (system współpracuje także z urządzeniami innych marek) i zarządzanie nimi z bliska lub z każdego miejsca na Ziemi.

Zajrzymy do zapisanej historii własnej maszyny, sprawdźmy jego bieżącą pracę i potrzeby serwisowe. Bądźmy z nią w kontakcie. Bądźmy STIHL CONNECTED!

Więcej informacji o STIHL CONNECTED znajdziesz tutaj: www.stihl.pl/connected.aspx

Materiał Partnera