tarasola carport nowoczesne zadaszenie garażu

Tarasola Carport to nowoczesne zadaszenie, które zastąpi garaż. Panele fotowoltaiczne na dachu pomogą ci oszczędzać energię!

Ogrody małe i duże

Szukasz alternatywny dla standardowego garażu? Rozwiązaniem, które równie dobrze osłoni twój samochód przed warunkami atmosferycznymi, a do tego pozwoli na zamontowanie paneli fotowoltaicznych na dachu (co pozytywnie wpłynie na domowy budżet) i świetnie będzie komponowało się z architekturą domu jest Carport – nowość od marki Tarasola.

reklama

Tarasola Carport – znakomita alternatywna dla tradycyjnego garażu

Nie od dziś wiadomo, że wszelkie budowy i remonty lubią się przeciągać w nieskończoność. Jeśli nie chcesz stawiać tradycyjnego garażu, to możesz zdecydować się na tańsze oraz prostsze rozwiązanie. Standardowy garaż z powodzeniem zastąpi nowoczesna wiata. Nie potrzebujesz pozwolenia na jej budowę, a sam montaż jest niezwykle szybki – konstrukcja stanie na twojej posesji w ciągu jednego dnia. W ten sposób unikniesz stresu związanego z budową, a zyskasz eleganckie i nowoczesne zadaszanie, które osłoni samochód przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg czy nadmierne nagrzanie podczas upałów.
 

Tarasola Carport
Dach z blachy trapezowej bez paneli fotowoltaicznych


Tarasola Carport to nowoczesna wiata garażowa jednostanowiskowa (o maksymalnych wymiarach 400 x 590 cm) lub dwustanowiskowa (o maksymalnych wymiarach 600 x 590 cm). Może być zarówno wolnostojącym pawilonem, jak i zabudową przyścienną. Co więcej, możesz ją dowolnie rozbudowywać poprzez dostawianie kolejnych modułów. W ten sposób zadaszysz naprawdę duże powierzchnie, np. całego parkingu.

Konstrukcja wykonana jest z aluminiowych profili (nogi i rama) oraz blachy trapezowej (dach). Wyróżniają ją minimalistyczna forma, którą łatwo dopasować do architektury domu oraz ogrodu, estetyczne wykończenie (bez widocznych elementów mocowania) oraz duży wybór kolorów – jest lakierowana proszkowo na wybrany kolor z palety RAL. Dzięki czemu możliwości aranżacyjnych masz naprawdę wiele.
 

Tarasola Carport wiata garażowa jednostanowiskowa
Tarasola Carport wiata garażowa dwustanowiskowa
Tarasola Carport wiata garażowa dwustanowiskowa
Tarasola Carport wiata garażowa modułowa
zadaszenie garażu z panelami fotowoltaicznymi
Tarasola Carport z panelami fotowoltaicznymi na dachu i ładowarką do samochodu elektrycznego

Zadaszenie garażu z panelami fotowoltaicznymi – oszczędność dla domu

Tarasola Carport stanowi estetyczne oraz funkcjonalne zadaszenie garażu i to jeszcze nie koniec jej zalet. Dużym plusem tej nowoczesnej wiaty jest możliwość montażu paneli fotowoltaicznych na dachu. Moduły przekształcają energię słoneczną w energię elektryczną. Wytworzony w ten sposób zielony prąd możesz wykorzystać do zasilania sprzętów domowych lub ładowania samochodu elektrycznego (Carport może posiadać też zamocowaną ładowarkę do samochodu elektrycznego). To rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów oraz świetny sposób, by obniżyć swoje rachunki!

nowoczesna wiata garażowa
Tarasola Carport wiata garażowa
Tarasola Carport nowoczesne zadaszenie garażu i tarasu
Zabudowa boczna w postaci shuttersów

Tarasola Carport – jak ją wyposażyć?

Panele fotowoltaiczne na dachu nie są jedynym elementem, w który możesz wyposażyć wiatę garażową. Tarasola Carport może mieć także stylową zabudowę boczną, która pomoże osłonić samochód od słońca, deszczu i wiatru. Mogą to być eleganckie przeszklenia, estetyczne i funkcjonalne panele przesuwne, czyli bardzo modne dzisiaj shuttersy, a także rolety zacieniające ZIP. Na pewno znajdziesz tu rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Jeśli bardzo zależy ci na estetyce zadaszenia, możesz wybrać opcję z dachem dolnym, który przykryje widoczną od dołu blachę. Wówczas spód dachu jest wykonany z estetycznej tkaniny z belkami, w których można zamontować oświetlenie LED Strip. Oświetlenie sprawi, że wieczorem miejsce zmieni się w klimatyczną przestrzeń.
 

nowoczesne zadaszenie garażu i tarasu
Tarasola Carport z oświetleniem LED Strip

Znacznie więcej niż zadaszenie garażu!

Konstrukcję możesz wykorzystać nie tylko jako wiatę garażową. Carport, podobnie jak inne rozwiązania marki Tarasola, doskonale sprawdzi jako zadaszenie tarasu. Dzięki temu stworzysz komfortowy, bezpieczny i przyjemny kącik pod chmurką, w którym możesz przyjemnie spędzać czas niezależnie od pory roku i pogody.

W przypadku, kiedy Tarasola Carport ma być zadaszeniem tarasu na pewno warto zdecydować się na dodatkowe opcje, takie jak dach dolny z estetyczną tkaniną, która zakryje blachę (będzie przytulniej!), oświetlenie LED Strip oraz promienniki (docenisz je szczególnie w czasie chłodnych wieczorów). Boczne ściany tarasu mogą być zabudowane szkłem, roletami ZIP lub shuttersami, które chronią zarówno przed ostrym słońcem, porywistym wiatrem, jak i przed opadami deszczu.

wiata garażowa z oświetleniem LED
Tarasola Carport z oświetleniem LED StripTarasola Carport gwaratuje stabilność, wygodę oraz bezpieczeństwo, dzięki czemu na zewnątrz poczujesz komfortowo niezależnie od pogody. Możesz za jej pomocą zaprojektować nowoczesną, funkcjonalną wiatę garażową, która z powodzeniem zastąpi standardowy garaż albo estetyczne zadaszenie tarasu, które ochroni ogrodowe meble i dodatki przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W ten sposób zyskasz elegancką, przytulną i funkcjonalną przestrzeń do spędzania czasu pod chmurką o każdej porze roku.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: tarasola.pl/carport

MATERIAŁ PANTERA