Jeśli nie przepadasz za pastelowymi dekoracjami, postaw na żywe rośliny w minimalistycznych, ale efektownych aranżacjach. Jak podejść do roślinnych dekoracji w nietypowy sposób? Może przewrotnie – i to dosłownie.

Na pierwszy rzut oka, można by uznać, że to prima aprilis. Okazuje się jednak, że te zwariowane pomysły na roślinne aranżacje są jak najbardziej prawdziwe, co więcej – są całkiem praktyczne i bardzo efektowne. To dowód, że młodzi projektanci coraz śmielej i odważniej eksperymentują z dizajnem.  A w tym przypadku głównym elementem oryginalnych projektów są rośliny.

Trzeba przyznać, że doniczki ze storczykami odwrócone do góry dnem, zioła zasadzone w materiałowych sakwach czy industrialny pognieciony wazon robią wrażenie. Na nas jednak szczególne wrażenie robią zielone obrazy, które w założeniu projektantów są innowacyjną koncepcją ogrodów wertykalnych łączących sztukę i bujną roślinność.

Taki obraz może być dekoracją przenośną - latem idealnie sprawdzi się na balkonie lub tarasie. Składa się z 12 kieszonek, które umożliwiają nasadzanie roślin z minimalną ilością ziemi. Co ciekawe, "stelaż" ma wmontowany samoczynny system nawadniający, dzięki czemu uprawa jest szybka i stosunkowo łatwa.

Ciekawym pomysłem jest także drewniany stół marki In Wood We Trust, który przyciąga wzrok szklanym naczyniem umieszczonym pośrodku. Szkło klejone jest sylikonem odpornym na wilgoć, można w nim więc śmiało zasadzić kwiaty, trawę czy różnego rodzaju zioła, gotowe do zrywania podczas posiłku. Naszym zdaniem - rewelacyjny projekt.

Zobaczcie, co jeszcze wymyślili młodzi, zdolni artyści. Wszystkie produkty można kupić na MyBaze.com, międzynarodowej platformie designu.

Tekst: mat.pras./opr. AD

Zdjęcia: materiały prasowe/MyBaze.com

reklama