plecaki Kanken

Dlaczego plecaki Fjallraven Kanken są aktualnie bardzo popularne?

Design

Kanken to jeden z tych plecaków, które cieszą się największym zainteresowaniem konsumentów na świecie. Na najpopularniejszych portalach społecznościowych można znaleźć setki tysięcy zdjęć oznaczonych hasztagiem szwedzkiego producenta. Nie powinno to dziwić nikogo, ponieważ Kanken w pełni zapracował sobie na miano kultowego modelu. Choć jest to przykład raczej dość dużej inwestycji, to warto pamiętać, iż taki wydatek ponosi się raz, a potem korzysta się z plecaka co najmniej kilka lat, co pozwala mu się całkowicie zamortyzować.

plecak Kanken

Hipsterski trend czy kaprys w świecie mody?

Nic z tych rzeczy! Kanken podbił świat mody i raczej pozostanie w TOP10 najpopularniejszych dodatków jeszcze dość długo. To żaden chwilowy trend. Wystarczy zwrócić uwagę na to, iż plecak jest dostępny na rynku już od czterdziestu lat. Postał z myślą o potrzebach młodzieży z wadami postawy. Jego zadaniem było korygowanie sylwetki, ale szybko okazało się, że oprócz roli szkolnego tornistra, doskonale sprawdza się również podczas wypraw górskich, wycieczek krajoznawczych, a nawet podczas jazdy na rowerze.

Cechą charakterystyczną produktu jest jego wyjątkowy design. W tym konkretnym przypadku styl skandynawski został okraszony odrobiną zacięcia retro, co skutecznie rozbroiło konkurencję. Minimalistyczna estetyka Kankena nie sprawia jednak, że można by go pomylić z jakimkolwiek innym plecakiem. Wszystko oczywiście dlatego, że jest on jedyny w swoim rodzaju!

Uniwersalny styl

Jakby mało było dotychczas wymienionych zalet, Kanken jest przykładem dodatku, który sprawdzi się w połączeniu z absolutnie każdym typem stylizacji. Masz wątpliwości? Odpal aplikację Instagramu i sam się przekonaj!

Nietrudno znaleźć tam fotografie dziewczyn w outdoorowych outfitach z Kankanem przewieszonym przez ramię, ale równie popularne jest także połączenie tego plecaka ze stylizacjami codziennymi i eleganckimi.

plecaki Fjallraven Kanken


Plecak doskonale prezentuje się jako uzupełnienie do zwiewnej sukienki, ale równie dobrze wygląda na plecach okrytych grubym, wełnianym płaszczem. Noszące go osoby mają więc pełną dowolność, co stanowi kolejny atut tego rozwiązania.

Nieprzemakalny materiał plecaka

Szwedzka marka Fjallraven jest odpowiedzialna za produkcję jednej z najbardziej wytrzymałych typów odzieży outdoorowej na świecie. Oznacza to, że również ich flagowy plecak został wykonany z materiału, który bez cienia wątpliwości sprawdzi się w nawet bardzo trudnych warunkach pogodowych. Kanken jest sygnowany logo marki, więc nie ma tam miejsca na buble – wszystko musi działać jak w zegarku.

Kanken szyje się z materiału o nazwie Vinylon F, co oznacza, iż nawet najbardziej obfite deszcze nie są straszne tym modelom. Nie ma więc powodu, aby martwić się, że przedmioty spakowane do tego niezwykłego plecaka nam zamokną. Warto również nadmienić, iż Kanken jest bardzo ładowny – jego pojemność wynosi aż 16 litrów! Oznacza to, że bez większego trudu można zmieścić w nim wszystko, co z pewnością przyda się podczas jednodniowej wycieczki w góry, lub – jeśli właściciel jest minimalistą – weekendowej podróży.

Materiał Partnera