druga odsłona projektu wspierampolskidesign

Druga odsłona sesji #wspierampolskidesign – nowoczesna elegancja z francuską nutą

Design

Już po raz drugi polskie marki wnętrzarskie zebrały się we wspólnej sesji #wspierampolskidesign, aby stworzyć wnętrza, które inspirują. Tym razem twórcy projektu Kamila Jakubowska-Szmyd (stylistka), Filipina Hanus (project manager) oraz Yassen Hristov (fotograf), udowadniają, że polski design to nie tylko nowoczesne formy, ale również wysublimowane kształty i eleganckie materiały najwyższej jakości.

Projekt #wspierampolskidesign

to cykl sesji zdjęciowych poświęcony branży wnętrzarskiej, zrzeszający zarówno najlepszych polskich projektantów, producentów mebli, jak i mniejsze polskie manufaktury czy firmy rodzinne o wysokiej jakości i potencjale. Projekt narodził się w głowach Kamili Jakubowskiej-Szmyd (MilaLook), Yassena Hristov oraz Filipiny Hanus tuż pod koniec lockdownu, jako odpowiedź na sytuację związaną z pandemią i jej potencjalnymi skutkami dla polskich przedsiębiorstw związanych z wnętrzami.

W zaledwie 4 dni przeprowadzona została sesja zdjęciowa przedstawiająca salon z jadalnią, hol, sypialnię, pokój dziecięcy, kuchnię, łazienkę oraz ogród.

Wystrój salonu – ponadczasowe kolory i najnowsze trendy 

W salonie główną rolę odegrała sofa Moon od marki Absynth w jednej z najmodniejszych obecnie tkanin typu boucle. Sofa posiadająca własne wygodne poduchy została wzbogacona o dodatkowe aksamitne poduszki od Maja Laptos Studio z haftem w delikatnych beżach i śmietanowej bieli. 

Kolorami przewodnimi salonu stały się ponadczasowa czerń, która przybrała formę wysokiego regału projektu Sweet Living, niskiej komody ubranej w mosiężne uchwyty od PAP DECO i marmurowych stolików od NG Design, oraz biel przewijająca się przez cały dom, m.in. w formie rzeźb z galerii Totuart. Połączenie tych dwóch kolorów ze szlachetnym drewnem orzechowym (szyfoniera od Bozzetti) oraz drewnem egzotycznym (ława Minimal Empire od Square Drop) sprawiło, że salon zyskał ducha czasu.

Szczególne znaczenie dla aranżacji miał dobór sztuki, a przede wszystkim rzeźb we współpracy z Galerią Totuart, które w połączeniu z meblami i dodatkami od polskich projektantów, w subtelny sposób stworzyły atmosferę francuskiej awangardy. W aranżacji znajdziemy zarówno mniej, jak i bardziej znanych artystów o polskich korzeniach, takich jak: Dominika Donde, Adam Bakalarz, Aleksandra Prusinowska, Jan Musiałowski, MEDRALA, Andrzej Mędrek czy Martha Mulawa.

Wnętrze rozświetlone zostało dzięki mosiężnym dodatkom w postaci uchwytów, stolików oraz pufy projektu PAP DECO, kinkietom Cumulus od Kaspa, lampie stołowej z biodegradowalnym kloszem projektu Camille Home Decor, delikatnej roślinności od Badyle Concept Store oraz dekoracyjnym świecom projektu Studio Plum.

Jadalnia z widokiem na salon

Obszerny salon połączony został z czarnym stołem Sesame o opływowym, nieregularnym kształcie - nowością marki Good Living & Co. oraz metalowymi krzesłami Sage i Meadow, wspólnie tworzącymi strefę jadalnianą. Sam stół stworzył miejsce dla zjawiskowej misy od Dominiki Donde oraz pękatego wazonu Andrzeja Mędrka.

Strefa wypoczynkowa

W salonie znalazło się również miejsce dla drugiej strefy wypoczynkowej z tapicerowanymi fotelami marki Adriana Furniture, czarnym, dębowym stolikiem pomocniczym Fou i białym stolikiem Dama od Misaform oraz lampami, będącymi przedłużeniem salonu i sypialni od marki Kaspa. Aranżację uzupełniły złoty wazon i rzeźba z brązu od Karoliny Szeląg oraz metalowy kwietnik Bujnie.

Wariacje na temat holu

Twórcy zaprojektowali również dwie wersje holu, w których główną rolę grają lustra Plama No 1 o biomorficznym kształcie oraz Novi Corrosi z półką od Giera Design. Obydwie aranżacje uwzględniły metalowe kwietniki zaprojektowane przez Bujnie, natomiast zostały zróżnicowane miejscem do siedzenia: w przypadku bardziej nowoczesnej aranżacji wykorzystane zostało krzesło marki Good Living & Co., a w wersji bardziej eleganckiej - puf o mosiężnej podstawie od PAP DECO.

Kuchnia w pastelach

Kolejnym wnętrzem zaaranżowanym przez Twórców była kuchnia w delikatnych odcieniach błękitu, beżu oraz mięty. Uzupełnieniem miętowych frontów kuchennych zostały delikatne mosiężne gałki meblowe połączone z mocniejszym akcentem odlewniczym w postaci uchwytów Tide od PAP DECO. Kuchnię dopełniła również czarna lampa w industrialnym klimacie marki Kaspa oraz stylowe dodatki - betonowe świece (Zoa Concept) i subtelna seria Papier Karoliny Szeląg. Nie zabrakło również sztuki, tym razem w postaci popiersia Peplum autorstwa Dominiki Donde, dostępnym w Galerii Totuart.

Strefa snu, czyli sypialnia

Inspiracją do wnętrza sypialni, jak i pokoju dziecięcego, stały się meble od polskiej marki Novelle Home Couture, która urzekła twórców jakością i precyzją wykonania każdego z produktów. W centrum sypialni zaprezentowano tapicerowane łóżko Iris, stoliki Emma w wybarwieniu orzech włoski oraz podświetlaną witrynę BRI na mosiężnym stelażu. Kontynuacją przestrzeni stały się mosiężne uchwyty Fragile wytwarzane tradycyjną technologią odlewniczą oraz stoliki od PAP DECO. Beżowe łóżko pokryte zostało białą, lnianą pościelą z czarną lamówką, a na stolikach nocnych stanęły czarne lampy ze złotym akcentem od Kaspy. Artystycznego sznytu dodały sypialni aksamitne poduszki z kolekcji Art by Maja Laptos Studio.

Kraina dziecięcych marzeń

Jednym z najprzyjemniejszych w aranżacji przestrzeni okazał się dziewczęcy pokój dziecięcy, również umeblowany w pełni przez Novelle Home Couture. Mebelki dziecięce w klasycznym stylu wraz z tekstyliami i zabawkami polskicj od Bimbus Exclusive oraz poduszkami dekoracyjnymi z haftem (Maja Laptos Studio) stworzyły elegancki, ale i stonowany pokoik dla małej księżniczki, natomiast lustro Portal Vintage z postarzaną taflą szkła od Giera Design dodało mu nieco magii.

wspieram polski design aranżacja pokoju dziecięcego
Łóżko tapicerowane Mimi, stolik nocny Cylinder, ława Mimi z krzesłami MINI „Regent” (Novelle Home Couture), zabawki, tekstylia i lampka od polskich producentów (Bimbus Exclusive), lustro Portal Vintage (Giera Design)
wspieram polski design aranżacja sypialni
Łóżko Iris, stoliki Emma (Novelle Home Couture ), mosiężne uchwyty meblowe Fragile (PAP DECO), poduszka z haftem Coral i frędzlem (Maja Laptos Studio/Maja Laptos Vintage), lampa stołowa Rea Gold (Kaspa), lniana pościel (by Moana)

Ogrodowy salon

Pokój dziecięcy to jednak nie jedyna przestrzeń w bajkowym klimacie. Twórcom udało się zaaranżować również ogród, który dzięki rzeźbom artystki Marthy Mulawy (Galeria Totuart) zyskał unikatowego charakteru. Na tarasie, umieszczone zostały aluminiowe meble ogrodowe marki Ogrodowy Salon w postaci grafitowego stołu z krzesłami oraz białego leżaka z beżowym obiciem i poduszkami od Maja Laptos Studio. Na stole zaprezentowała się najnowsza kolekcja porcelany Milano od La Mania Home z czarno-białym wzorem, inspirowana włoską architekturą. Całości aranżacji dopełniła bujna roślinność od Badyle Concept Store oraz kwietnik Milo od Bujnie.

wspieram polski design aranżacja ogrodu
Kwietnik Milo (Bujnie), rzeźby (Galeria Totuart), leżak ogrodowy (Ogrodowy Salon), poduszki (Maja Laptos Studio/Maja Laptos Vintage), stolik Fou (Misaform), porcelanowa filiżanka (La Mania Home), rośliny (Badyle Concept Store)
wspieram polski design aranżacja tarasu
Kwietnik Milo (Bujnie), rzeźba (Galeria Totuart), zestaw ogrodowy - stół i krzesła (Ogrodowy Salon), poduszki (Maja Laptos Studio/Maja Laptos Vintage), porcelanowa zastawa Milano (La Mania Home), rośliny (Badyle Concept Store)

Łazienka w stylu francuskim

Ostatnim pomieszczeniem, w którym udało się uchwycić polski design był salon kąpielowy. Francuski styl przewijający się w całym wnętrzu uwydatniła tu szklana lampa Antibes White, przypominająca ul od 4Concepts. Owalne, minimalistyczne lustro by Giera Design stonowało zdobne tapety i złote dodatki, uspokajając całą aranżację, a obraz Adama Bakalarza dostępny w Galerii Totuart dodał wnętrzu mocniejszego charakteru.

Dołączcie do akcji!

Polskie marki wnętrzarskie można zgłaszać na: wspierampolskidesign@gmail.com

Więcej informacji o akcji na Instagramowym profilu: @wspierampolskidesign