bluzy damskie

W co ubrać się na pierwsze zajęcia jogi? Przydatne wskazówki

Design

Joga to świetna aktywność fizyczna, dzięki której można połączyć w jedność duszę, umysł oraz ciało. Poprawia samopoczucie i dodaje mięśniom giętkości. W co ubrać się na pierwsze zajęcia z jogi, aby czuć się komfortowo? Mamy dla Ciebie kilka porad.

Dlaczego odpowiedni strój na jogę jest ważny?

Choć pozornie może się wydawać, że joga nie jest wymagającym sportem, to strój, jaki założysz, ma ogromne znaczenie dla wyników, jakie osiągniesz. Aktywność ta opiera się o różnorodne ruchy – od najbardziej delikatnych, aż po zaawansowane pozycje. Strój zatem powinien umożliwiać wykonywanie wszelkich asan bez obaw o dyskomfort czy brak swobody ruchu.

Tylko dobrze dopasowane ubranie pozwoli Ci w pełni skupić się na praktyce jogi. Pamiętaj, że nie powinno być zbyt luźne, gdyż może się zaplątać. Z kolei za ciasne uniemożliwi Ci wykonywanie bardziej dynamicznych ruchów. Nie warto też zakładać na jogę ubrań, w których czujesz się niekomfortowo – aktywność ta ma być przyjemnością zarówno dla Twojego ciała, jak i duszy.

Jak ubrać się na jogę?

Wybierając strój do jogi, stawiaj na tkaniny, które pozwalają skórze swobodnie oddychać – zapobiegniesz dzięki temu nadmiernemu poceniu się. Dobrymi materiałami są:

  • bawełna – miękka i przyjemna dla skóry,
  • poliester – trwały oraz szybkoschnący,
  • nylon – lekki, elastyczny oraz szybko schnie,
  • spandex – zapewnia swobodę ruchu i jest elastyczny.

Strój na zajęcia jogi może składać się z legginsów, które powinny dobrze przylegać do ciała lub dopasowanych spodni dresowych. Do tego warto dodać top sportowy, np. o takim wzorze lub kolorze, co dół. Dobrym pomysłem są też nieco luźniejsze, niekrępujące ruchów koszulki.

Zabierz też ze sobą ciepłą, luźną bluzę z kapturem (znajdziesz je np. tutaj: https://answear.com/h/bluzy-z-kapturem-damskie), która przyda Ci się na początku zajęć lub na ich końcu, podczas relaksacji. Pomoże Ci utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Sprawdzi się też, jeśli ćwiczysz na zewnątrz.

bluzy damskie z kapturem

Co zabrać ze sobą na jogę?

Oprócz wygodnego stroju i pozytywnego nastawienia, na jogę warto zabrać ze sobą kilka rzeczy, które przydadzą Ci się w trakcie ćwiczeń. Zainwestuj przede wszystkim we własną matę do jogi. Choć większość szkół zapewnia dostęp do nich uczestniczkom zajęć, to dla zachowania większej higieny dobrze jest mieć swoją. W końcu nie wiesz, czy została ona odpowiednio zdezynfekowana.

Do torby na zajęcia spakuj też butelkę z wodą. Nawodnienie organizmu jest bardzo ważne podczas uprawiania każdego sportu, także jogi. Z pewnością nie raz zaschnie Ci też w gardle podczas wykonywania ćwiczeń oddechowych. Oprócz wody weź ze sobą także ręcznik. Przyda się do przetarcia spoconego czoła, jak i pomoc przy wykonywaniu asan.

Zajęcia z jogi to przyjemna aktywność fizyczna, która niesie ze sobą wiele korzyści. Aby w pełni z nich czerpać, weź sobie do serca nasze powyższe wskazówki. Wygodny strój i dodatkowe akcesoria pomogą Ci osiągnąć harmonię i zagwarantują w pełni komfortowe wykonywanie wszelkich asan.

Artykuł Sponsorowany