Meridiani - nowości Salone del Mobile 2016

Sztuka Życia

Nowości marki Meridiani zaprojektował jej dyrektor artystyczny Andrea Parisio. Elegancki styl nadają modelom śmiałe linie, wyszukane połączenia szlachetnych materiałów oraz dbałość o detale.

W regularnej kolekcji pojawiły się trzy nowe propozycje: fotel Cecile, konsola Cole oraz stolik Raf. Natomiast w ramach trzeciej odsłony specjalnej kolekcji Meridiani Editions włoski producent zaprezentował serie regałów, konsol i stolików. Wszystkie zaprezentowane na Salone del Mobile 2016 nowości łączy wykorzystanie w elementach mebli i detalach metalu w miedzianym wykończeniu oraz cytaty i odwołania do stylu klasycznego. Premierę miała także nowa kolekcja tkanin Amburgo, która obejmuje 30 nowych wzorów, w tym z geometrycznymi motywami.

www.kari-mobili.pl

Meridiani to przykład na to, że sukces wielkich firm może mieć swój początek w prostym pomyśle. W tym przypadku była nim idea Laury Ferraro Crosti, aby zaprojektować kolekcję mebli łączących nowoczesny styl z nawiązaniami do klasyki. Pierwsza kolekcja ujrzała światło dzienne w 1996 roku dzięki wysiłkom Laury i Andei Parisio - projektantki i dyrektora artystycznego marki. Równocześnie w tym samym roku otwarty został showroom firmy w centrum Mediolanu.

reklama