Polaku, kupuj fotografię!

Zaproszenia

Gdzie: Warszawa, Dom Artysty Plastyka, ul. Mazowiecka 11a
Wystawa towarzysząca 10. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska czynna do 23 października 2012 r. na zakończenie wystawy aukcja fotografii (godzina 19).

Niestety, publiczność aukcyjna wciąż podchodzi do tematu fotografii niczym pies do jeża, częściej decydując się na kupno nawet podrzędnego dzieła malarskiego niż, na przykład, unikatowej heliografii Zdzisława Beksińskiego. Najwyższy czas zwalczyć w sobie ten nieuzasadniony opór wobec nowoczesności – tym bardziej że polska fotografia ma się coraz lepiej i coraz częściej doceniana jest poza granicami naszego kraju.

Podczas dziesiątej już edycji „Fotografii Kolekcjonerskiej” zobaczymy zbiór starannie dobranych prac (wszystkie brały udział w wystawach, były publikowane lub/i nagradzane) polskich artystów: od Ludwika Hartwiga i Leonarda Sempolińskiego, przez Ryszarda Horowitza, Tadeusza Rolke czy Zofię Rydet, po Andrzeja Tobisa i Wojtka Wieteskę. Oprócz prac „stuprocentowych” fotografów będzie można obejrzeć, a potem kupić, zdjęcia wykonane przez takie rodzime sławy, jak Zdzisław Beksiński, Ewa Kuryluk, Zygmunt Rytka, Jan Tarasin czy Jerzy Kosiński. Proszę dać się skusić.


Tekst: Weronika Kowalkowska, Stanisław Gieżyński
Zdjęcia: Katalogi Galerii i Muzeów

reklama