wystawa zjawy anny halarewicz w domotece

Wystawa „Zjawy” Anny Halarewicz, cenionej polskiej ilustratorki i malarki, otwiera się 9 maja w Domotece!

Zaproszenia

Wybierzcie się w podróż w czasie. „Zjawy” Anny Halarewicz odkryją przed wami ukryte pod wieloma warstwami wspomnień obrazy przemijających chwil. Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 9 maja w Centrum Designu Domoteka w Warszawie.

wystawa zjawy anny halarewicz


Anna Halarewicz to ceniona polska ilustratorka i malarka. Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i tworzy w Warszawie. Wystawiała swoje prace na wielu wystawach w Polsce oraz za granicą m.in. w Paryżu, Mediolanie i Londynie.

Specjalizuje się w ilustracji mody. Jej wielką pasją są również malarstwo wielkoformatowe oraz tradycyjne techniki graficzne. W tworzonych przez artystkę portretach i sylwetkach dominuje kobiecość: silna, sensualna, mroczna, nieokiełznana.

Sztuka Anny Halarewicz ukazuje wielowarstwowość portretowanych postaci. W sugestywny sposób dotyka kwestii czasu, pamięci, przemijania, próbując uchwycić różnorodność chwil i momentów składających się na istotę ludzkiej egzystencji.

anna halarewicz obrazy

„Zjawy” Anny Halarewicz w Domotece

Wystawa Anny Halarewicz to opowieść o transformacji. O tym, co kryje się pod warstwami farby, a czego nie widać na co dzień podziwiając dzieła sztuki. To historia procesu, który jest nieustającą zmianą. To również wędrówka po ludzkiej pamięci, która nakłada na siebie wspomnienia, miesza je, łączy i tworzy nowe. Próba uchwycenia tego, co przemija i znika w niepamięci.

– „Zjawy” to obrazy, które powstały przez nawarstwianie się kadrów, twarzy, oczu, dłoni. Najstarszy obraz, datowany na 2010 rok, nosi w sobie tych twarzy najwięcej, ale nie wszystkie dostrzeżemy na pierwszy rzut oka. Są one jak wspomnienia, nie zawsze wyraźne, nie zawsze oczywiste. W wyniku mieszania się warstw powstają zupełnie nowe obrazy – mówi artystka.

Postacie zatrzymane w wielowarstwowej strukturze czasu stały się motywem przewodnim twórczości Anny Halarewicz, której wystawę możecie podziwiać w warszawskiej Domotece.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 maja o godzinie 19.00. Wyjątkowy wieczór urozmaici rozmowa z artystką poprowadzona przez utalentowaną Kasię Jaroszyńską (@pancia_z_telewizji). Zapraszamy!

Czas trwania wystawy: od 9 maja do 04 czerwca 2024

Miejsce: Centrum Designu Domoteka w Warszawie, ul. Malborska 41

Wstęp wolny

WERANDA JEST PATRONEM MEDIALNYM WYSTAWY