Skróty przeszłości. Wystawa malarstwa Wojciecha "Tut" Chechlińskiego

Zaproszenia

Zapraszamy do warszawskiej galerii sztuki współczesnej MOSTRA na wernisaż wystawy Wojciecha "Tut" Chechlińskiego "Skróty przeszłości".

"Skróty przeszłości" to zapiski chwil, które nie powrócą. Momenty zastane na płótnie są impresją, będąc tym samym streszczeniem doznań.

Osobisty symbol staje się w twórczości Wojciecha TUT Chechlińskiego skrótem, pozwalającym dotrzeć do zakamarków wspomnień. Abstrakt przeszłości umożliwia temu, co było, istnieć wciąż w teraźniejszości.

Kubistyczne, surrealistyczne i mieszczące się w nurcie art brut dzieła mają w sobie energię samego artysty: wrażliwość, empatia, ciepło. Doświadczenia są intymne i subiektywne do momentu konfrontacji.

Artysta stawia odbiorców na przeciw swych efektownych prac i namawia do poszukiwań wspomnień i tajemnic, które mogą być jego, odbiorcy, bądź ponadindywidualną prawdą. "Skróty przeszłości" przywrócą życie wspomnieniom patrzącego.

reklama


Kilka słów o Wojciechu "Tut" Chechlińskim:


Zaczął malować w wieku 7 lat, kiedy po raz pierwszy zetknął się z malarstwem Paula Klee (Warszawa, 1959). Pochodzi z rodziny o artystycznych oraz kolekcjonerskich tradycjach. Jego malarstwo – formalnie bliskie dokonaniom kubizmu, abstrakcjonizmu oraz art brut – cechuje szeroka gama kolorystyczna, syntetyzm twórczy oraz mniejsza skala deformacji. Jego obrazy można oglądać m.in. w Warszawie, Krakowie oraz w Zakopanem. Żyje i pracuje w Warszawie. 

Kilka słów o Galerii MOSTRA: 

Warszawska galeria sztuki współczesnej, reprezentująca starannie wyselekcjonowanych artystów średniego i młodego pokolenia, m.in. Antoniego Fałata, Wojciecha Cieśniewskiego, Andrzeja Mierzejewskiego, Olgę Wolniak, Józefa Wilkonia, Rosława Szaybo, Karolinę Zdunek oraz Tomasza Dominika. Powstanie galerii Mostra związane było ze współpracą z włoskimi galeriami i promocją polskich artystów we Włoszech, czego przykładem była m.in. wystawa rzeźb Sylwestra Ambroziaka. Inicjatorką projektu oraz właścicielką galerii jest Lena Szwed-Strużyńska, scenograf teatralny i telewizyjny, autorka nowej zabudowy i aranżacji Warszawskich Targów Sztuki.

Wojciech Tut Chechliński
www.tut.waw.pl
www.facebook.com/tutchechlinski

"SKRÓTY PRZESZŁOŚCI" – wystawa malarstwa Wojciecha "Tut" Chechlińskiego 
Galeria MOSTRA 
ul. Aleja na Skarpie 17, Warszawa 

wernisaż: 8 października 2016 
wystawa potrwa do 20 października 2016 
wstęp wolny

WERANDA jest patronem medialnym wystawy.