plakaty na dzień kobiet

Kobiecość – 10 autorskich plakatów i wyjątkowa akcja charytatywna

Artyści

Dzień Kobiet to doskonała okazja, by obdarować bliską osobę i pokazać jej, jak wiele dla nas znaczy. Dzięki wyjątkowej akcji charytatywnej możemy jednocześnie ofiarować pomoc kobietom, które doświadczyły w swoim życiu przemocy i potrzebują wsparcia, by sobie z tym poradzić.

Wyjątkowa akcja charytatywna na Dzień Kobiet

Ósmego marca myślimy przede wszystkim o naszej mamie, żonie, siostrze czy przyjaciółce. W tym roku, dzięki akcji przygotowanej przez Sklep Redro, naszą uwagą i wsparciem możemy otoczyć także kobiety, które każdego dnia toczą walkę o swoje podstawowe prawa. Aż trudno uwierzyć w wyniki badań, które potwierdzają, że w XXI wieku 1 na 3 kobiety na świecie doświadcza jakiejś formy przemocy – fizycznej lub psychicznej. Jedną z miejsc, które pomagają takim osobom, jest Centrum Praw Kobiet. Fundacja działająca od 1995 roku oferuje nie tylko schronienie, pomoc prawną, doradztwo zawodowe i wsparcie podczas procesów sądowych, ale walczy również z krzywdzącymi stereotypami, które niejednokrotnie są właśnie źródłami przemocy i dyskryminacji kobiet.
 

plakaty dla kobiety


Co możemy zrobić, by wziąć udział w akcji charytatywnej?

Redro (firma zajmująca się produkcją i sprzedażą dekoracji ściennych) wraz z utalentowaną artystką stworzyło kolekcję dziesięciu autorskich plakatów zatytułowanych „Kobiecość”, które ilustrują wyjątkowe cechy charakteru, m.in. niezależność, kreatywność czy odwagę. Każde z tych przedstawień pokazuje silną, świadomą siebie kobietę. Przesłanie tych plakatów jest niezwykle istotne. Dlaczego? Bo jest ono częścią walki z krzywdzącymi stereotypami, które narzucają jeden sposób patrzenia na rzeczywistość, podczas gdy dróg do wyboru jest znacznie więcej.

 

plakaty na dzień kobiet


Akcja potrwa przez cały marzec. Część dochodu ze sprzedaży autorskich plakatów (30 zł z każdego plakatu) zostanie przekazana na rzecz Fundacji Centrum Praw Kobiet. Wierzymy, że podarowana ilustracja nie tylko poprawi nastrój naszej mamie, żonie, siostrze czy przyjaciółce, ale obudzi w nich także wiarę w siebie i zmieni znacznie więcej, niż moglibyśmy przypuszczać.

Akcja #zRedrodlakobiet potrwa od 1.03 do 31.03.2020 roku

Autorskie plakaty można kupić na stronie: redro.pl/plakaty/kolekcje/kobiecosc