jak korzystnie sprzedać mieszkanie

Jak korzystnie sprzedać mieszkanie?

Sztuka Życia

Zapotrzebowanie na mieszkania jest ogromne i pomimo różnych prognoz nie słabnie od lat. Na stosunkowo wysokim poziomie utrzymują się również ceny za metr kwadratowy – zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Jakie sposoby pozwolą na najkorzystniejszą sprzedaż mieszkania?

Sprzedaż mieszkania wydaje się prostym zadaniem, jednak uzyskanie satysfakcjonującej ceny może już nie być tak łatwe. Oferując mieszkanie, warto uczciwie przedstawić jego stan, jednak istnieją sposoby, które sprawią, że będzie się ono prezentowało nieco korzystniej. Czy wiesz, gdzie publikować ogłoszenia? A może lepiej powierzyć całą sprzedaż lokalnej agencji nieruchomości? Oceń, jakie rozwiązanie będzie korzystniejsze w Twoim przypadku.

Gdzie umieścić ogłoszenie?

Zasada jest prosta – im więcej miejsc, tym lepiej. Najwygodniej będzie skorzystać z serwisów, które oferują darmowe ogłoszenia. Warto także regularnie aktualizować swoje ogłoszenia. Darmowe odświeżanie i przedłużanie ofert to bardzo przydatna funkcja. Minimum wysiłku gwarantują darmowe ogłoszenia bez rejestracji – nie musisz nawet zakładać konta na portalu. Takim serwisem jest np. https://nieruchomosci.bazos.pl/. Znajdziesz tam ogłoszenia nieruchomości, możesz też umieścić własne.

Okazje wśród darmowych ogłoszeń – co w nich znajdziesz? Sprawdź!

Samodzielna sprzedaż czy agencja nieruchomości?

Usługi pośredników zawsze wiążą się z kosztami, jednak czasem są bardzo opłacalne. Rozważ skorzystanie z usług agenta nieruchomości, jeśli:

  • nieruchomości nie udało Ci się sprzedać samodzielnie przez dłuższy czas,

  • mieszkasz daleko od miejsca, w którym znajduje się nieruchomość i częste dojazdy byłyby dla ciebie kosztowne oraz kłopotliwe,

  • nie masz doświadczenia w sprzedaży nieruchomości i chcesz, żeby profesjonalista zadbał o ważne formalności,

  • bardzo zależy Ci na czasie.

Sporządzając umowę z agentem, warto ją dokładnie przeczytać i zwrócić szczególną uwagę na kwestie dotyczące jego wynagrodzenia oraz wyłączności oferty.

Posprzątaj

Najłatwiejszym sposobem na poprawę wizualnych aspektów mieszkania jest dokładne sprzątanie. Warto pozbierać wszystkie śmieci oraz pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów i mebli. Wówczas mieszkanie stanie się bardziej przestronne i atrakcyjne dla potencjalnych kupujących.

Zrób dobre zdjęcia

Zdjęcia mieszkania powinny być wykonane w dzień, przy dobrym oświetleniu. Dzięki temu będą bardziej zachęcające. Warto również przemyśleć kadrowanie i sposób przedstawienia poszczególnych pomieszczeń.

Wykonaj drobne naprawy

Poprawa stanu mieszkania nie zawsze jest możliwa, jednak często wystarczą detale takie jak np. zamalowanie plamy na ścianie, dokręcenie drzwiczek szafy czy wymiana silikonu pod prysznicem. Takie szczegóły mogą sprawić, że mieszkanie wyda się kupującym bardziej atrakcyjne.

Zadbaj o odpowiednią atmosferę

Przed prezentacją mieszkania potencjalnym nabywcom warto je dokładnie przewietrzyć. Można też użyć subtelnego odświeżacza powietrza. Sprawdzonym patentem na uzyskanie bardziej domowego klimatu jest także zapach ciepłego pieczywa oraz świeżo zaparzonej kawy.

Materiał Partnera