sezon rowery jak się przygotować

Sezon rowerowy – jak się przygotować?

Sztuka Życia

Wiosenna aura sprzyja aktywności fizycznej. Spragnieni słońca po długich miesiącach zimy, chętnie korzystamy z uroków przyrody! Zapaleni rowerzyści już szykują sprzęt, aby lada chwila wyruszyć w długie przejażdżki. No właśnie... Jak przygotować się do sezonu rowerowego? O czym nie należy zapomnieć? Chętnie podpowiemy!

reklama

Dobry rower gwarancją satysfakcji! 

Podstawową kwestią dla każdego miłośnika kolarstwa jest oczywiście rower. Decydując się na zakup nowego sprzętu warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Na rynku istnieje cała masa pojazdów, jak więc wybrać właściwy? W pierwszym kroku warto zastanowić się, po jakich drogach planujemy jeździć. Dla miłośników jazdy w plenerze, po nieutwardzonych drogach zaleca się rowery crossowe. Szerokie opony bez trudu poradzą sobie nawet podczas najbardziej wymagających tras. Rowery miejskie z kolei sprawdzą się na równych powierzchniach. Ich wyjątkowy, estetyczny design przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Do wyjątkowych przygód w górskich okolicznościach warto dobrać rowery górskie. Rowery trekkingowe z kolei stanowią złoty środek pomiędzy górskim, a miejskim odpowiednikiem. Ich uniwersalny charakter sprawia, że są to modele coraz częściej wybierane przez miłośników rowerowych przygód. Pojazd należy dobrać do wzrostu użytkownika. Producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom rowerzystów podają dokładne wymiary rowerów, dzięki którym bez trudu dobiorą Państwo ten właściwy!

Jakie akcesoria wybrać? 

Postawą każdej rowerowej przejażdżki powinno być bezpieczeństwo! Dla początkujących rowerzystów idealnie sprawdzą się ochraniacze, które skutecznie zabezpieczą newralgiczne miejsca na ciele. Akcesoria do rowerów, na które warto zwrócić uwagę to dodatkowe zabezpieczenia, foteliki na rower, bidony czy stylowe koszyki. Dobór akcesoriów jest uzależniony od osobistych potrzeb miłośników rowerowych przygód. Warto zastosować wszystkie możliwe środki ostrożności. Jazda rowerem, zwłaszcza wieczorową porą może wiązać się z ryzykiem, dlatego nie należy pominąć dodatkowych odblasków oraz oświetlenia. Widoczność na drodze jest gwarancją bezpieczeństwa, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby kierowcy bez trudu dojrzeli nas nawet z dużej odległości. Podstawą wyposażenia rowerzysty jest oczywiście kask rowerowy. Właściwie dobrany kask skutecznie ochroni głowę w przypadku ewentualnego upadku. Warto zdecydować się na kaski w modnych kolorach i wzorach. Nikt nie powiedział przecież, że bezpieczeństwo jest synonimem nudy, prawda? 

Jazda na rowerze to wyjątkowa aktywność, którą kochają miliony osób na całym świecie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego nawet podczas największych rowerowych wyzwań, należy zachować rozwagę i umiar! 

Materiał partnera
Zdjęcia: Pixabay, Shutterstock